Haber Detayı
15 Ekim 2017 - Pazar 22:46
 
Mamak'ın Gençleri Spor Şenliğinde Buluştu
Mamak Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün “9-15 Ekim Amatör Spor Haftası” kapsamında Mamak Spor Salonu’nda düzenlendiği Spor Şenliği renkli görüntülere sahne oldu.
Mamak Haberi
Mamak'ın Gençleri Spor Şenliğinde Buluştu

Mamak Kaymakamı Ziya Polat ve Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül’ün masa tenisi oynadığı şenlikte slogan herkes spor yapmalı oldu. Spor şenliğinde karateden masa tenisine, badmintondan haltere kadar birçok branş sergilendi.

Amatör ruhla çalışıp, işimizi profesyonelce yapmalıyız

Öğrencilere farklı branşları tanıtmayı ve onları spora yönlendirmeyi amaçlayan spor şenliğinde konuşan Mamak Kaymakamı Ziya Polat, “Her zaman her işte amatör ruhumuzu kaybetmemeliyiz. Amatör ruhla çalışıp, işimizi profesyonelce yapmalıyız. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız ise en az bir spor dalıyla uğraşmalı” dedi.

“Mamak’ta olmayan birçok spor tesisini hizmete sunduk”

Sporun en küçük yaştan başlayarak, her yaşta yapılması gerektiğini vurgulayan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Spor sadece bedenen faydalı olan bir aktivite değil. Zihne ve fikre de faydası var. İşte bu noktada gerek bakanlığımız gerek yerel yönetimler olarak bizler en güzel hizmetleri sunmanın gayreti içerisindeyiz. Yüzme havuzundan kapalı spor salonuna, şehir stadından gençlik merkezlerine birçok spor tesisini sizlerin hizmetine sunduk. Bu yapıları inşa ederken tek amacımız ise sizleri, yani geleceğimiz olan çocuklarımızın bu hizmetlerden en iyi şekilde istifade etmesi oldu” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Mamak'ın, Gençleri, Spor, Şenliğinde, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı