Haber Detayı
09 Mart 2019 - Cumartesi 11:11
 
Mamak Kutludüğün Mahallesi Doğalgaza Kavuştu
Cumhur İttifakı Mamak Belediye Başkan Adayı Murat Köse, Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki ile Kutludüğün mahallesi doğalgaz temel atma törenine katıldı.
Mamak Haberi
Mamak Kutludüğün Mahallesi Doğalgaza Kavuştu

Programa AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, geçmiş dönem Enerji Bakanı Taner Yıldız ve Kutludüğünlü vatandaşlar katıldı. Konuşmasına hem kendi hem de Mamak için çok önemli bir gün olduğuna dair duygularını açıklayarak başlayan Başkan Adayı Köse, “Mamak’ın bu mutlu gününü paylaşmaya katıldığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Kutludüğünlü hanım kardeşlerimiz artık soba yakmayacak. Havasıyla, doğasıyla ve insanıyla güzel Kutludüğün doğalgazıyla daha güzel olacak” dedi. 

Mamak’ta neler yapacağımız belli

Siyaset dürüst adam işidir diyerek konuşmasına başlayan Özhaseki, doğalgazın mahalle sakinlerine hayırlı olmasını diledi. Toplu taşıyıcılar kooperatifi üyeleriyle 2 ay önce bir araya geldiğini belirten Özhaseki, "Kooperatif yöneticileri dediler ki “Bizim önemli bir sorunumuz var. Sizin çözmeniz lazım. Eski belediye başkanısınız, eski bakansınız, buna gücünüz yeter”. Ne yapmam gerektiğini sordum. “Doğalgazımız gelmiyor” dediler. Sebebini, sayının yetmediği ve imar durumu olarak anlattılar. Şirket oradaki abone sayısına bakıyor, büyük zarar var. Bu zarardan dolayı da biz doğalgaza kavuşamıyoruz. Devreye girdik. İşi çözme konusunda neler yapacağımızı, nasıl yardımcı olacağımızı anlatınca firma da beni kırmadı ve bu töreni hazırladılar" dedi.

Projelerinden bazılarını Kutludüğünlülerle paylaşan Özhaseki, “Çok sayıda proje açıkladım. Bu projelerin hepsinin de ayağı yere basıyor. Bu projelerde Mamak’ta neler yapacağımız belli. 31 Mart akşamı görev başına gelirsek, o zaman vebal sizden gidiyor. O zamandan sonra vebal bizim omuzlarımızda. Gece-gündüz demeden çalışacağız. Doğalgazımız da Kutludüğün Mahallesi’ne hayırlı olsun” dedi. Konuşmaların ardından Özhaseki ve Köse, Kutludüğün Mahallesi’ne verilecek doğalgaz hizmeti için kaynak makinesini alarak, törende kaynak yaptı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Mamak, Kutludüğün, Mahallesi, Doğalgaza, Kavuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı