Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 10:15
 
Mamak Protokolü, Sahada Gücünü Gösterdi
Gençleri spora teşvik etmek ve özendirmek için Mamak protokolü eşofmanları giyerek öğrencilerle voleybol maçı yaptı.
Mamak Haberi
Mamak Protokolü, Sahada Gücünü Gösterdi

Cebeci Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda düzenlenen voleybol maçında Mamak Kaymakamı Ziya Polat, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney öğrencilerle beş setlik voleybol maçı yaptı. Renkli görüntülere sahne olan maçı tribünlerden izleyen öğrenciler de tezahüratla destek verdi. Kaybedeni olmayan maçta dostluk kazandı.

 

Sporun olduğu yerde sağlık olur

 

Mamak’ın sportif anlamda altyapısının çok güçlü olduğunu ifade eden Mamak Kaymakamı Ziya Polat, “Futbolundan basketboluna, voleybolundan yüzmeye kadar birçok branş ilçemizde bulunuyor. Yeter ki faydalanmak isteyin. Sporun olduğu yerde sağlık olur, kaliteli bir yaşam olur” dedi.

 

Amacımız spora teşvik etmek

Mamaklı gençleri spora yönlendirmek için böyle bir etkinlik düzenlediklerini kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Mamak’ta 9 yılda birçok spor yatırımını hizmete sunduk. Spor yaparak sağlıklı yaşama ulaşırız. Hem bedenen hem de ruhen gelişimde sporun etkisi çok büyük. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmanın en etkili yolu sporu teşvik etmek ve özendirmektir” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Mamak, Protokolü,, Sahada, Gücünü, Gösterdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı