Haber Detayı
21 Eylül 2017 - Perşembe 11:22
 
Mamak'ta 120 Kadın, Meslek Sahibi Oldu
Mamak Belediyesi tarafından yürütülen, ilçede ikamet eden 25-45 yaş arasındaki Dezavantajlı Kadınların Mesleki Gelişimlerini Sağlaması ve Hayat Boyu Öğrenme Konusunda Farkındalığın Artırılması Projesi, programı kapsamında 120 kadın MEB onaylı sertifikalarını aldı.
Mamak Haberi
Mamak'ta 120 Kadın, Meslek Sahibi Oldu

524 başvuru arasından seçilen 120 kadın, Mamak Belediyesi’nin Aile Merkezlerinde 432 saat eğitim alarak program sonunda birer çocuk bakıcısı oldu. 191 bin Euro’luk projeyle yeni meslek sahibi olan kadınlar sertifikalarını Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül’ün elinden aldı. Avrupa Birliği Destekli projeye katılan kadınların istihdamı için kurulan www.mamaktaevdecocukbakimi.com adlı web sitesi bakıcı arayanlarında yeni adresi oldu.

Eğitimin her yerinde olmak zorundayız

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen hibe programının sertifika töreninde konuşan Mamak Kaymakamı Ziya Polat, “Eğitimin her yerinde olmak zorundayız. Özellikle hanımlarımızın eğitimi söz konusu ise onların her daim yanındayız. Bu konuda yerel yönetimler klasik belediyeciliğin artık önüne geçerek sosyal belediyecilik kavramını tam olarak uyguluyor. Dolayısı ile Avrupa Birliği fonlarını kullanarak, kadınlarımıza verdiği destekten dolayı başta Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül’ü ve belediye çalışanlarını tebrik ediyorum” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Mamak'ta, 120, Kadın,, Meslek, Sahibi, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı