Haber Detayı
06 Ekim 2017 - Cuma 09:53
 
Mamak'ta 775 Konut Daha Sahiplerine Teslim Edildi
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ve Mamak Belediyesi iş birliğinde 5 mahalleyi kapsayan iki farklı kentsel dönüşüm projesinde yüzler güldü.
Mamak Haberi
Mamak'ta 775 Konut Daha Sahiplerine Teslim Edildi

Gülseren-Anayurt Kentsel Dönüşüm Projesi 3. etapta 392 konut, Altıağaç-Karaağaç-Hüseyingazi Kentsel Dönüşüm Projesi 1. etapta 383 modern konut hak sahiplerine teslim edildi. Toplamda 775 konutun teslim edildiği ve büyük heyecanın yaşandığı kura çekim törenine Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Ankara Milletvekili Ertan Aydın, TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Mamak Kaymakamı Ziya Polat, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, AK Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammed Abdullah Özer, meclis üyeleri, birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kentsel dönüşüm herkesin yapacağı iş değil

Mamak Belediyesi ve TOKİ işbirliğinde gerçekleşen konut teslim töreninde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, “Kentsel dönüşüm kolay bir iş değil. Burada en çok emeği geçen tabi ki en başta Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül. Tek tek insanların gönlünü alarak, onları razı etmek her belediye başkanının yapacağı bir şey değil. Ben 21 yıl belediye başkanlığı yaptım. İnsan ilişkisi hayattaki en zor iş. O yüzden böyle projelerde önce yiğitler işe başlar. Başkan Akgül’ü tebrik ediyorum. İnşallah bundan sonra azimle devam eder” dedi.

Proje paydaşlarına teşekkür etti

Kentsel dönüşüm projelerinin, diğer konut uygulamalarından daha zor ve daha karmaşık bir yapıya sahip olduğunu belirten TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, bu nedenle proje paydaşlarına teşekkür etti. TOKİ Başkanı Turan iki yıl gibi kısa bir sürede verdiği sözü tutmanın mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Mamak'ta, 775, Konut, Daha, Sahiplerine, Teslim, Edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı