Haber Detayı
09 Mart 2019 - Cumartesi 11:02
 
Mamak'ta 8 Mart'a Özel Kutlama Yapıldı
Mamak Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel bir program düzenledi.
Mamak Haberi
Mamak'ta 8 Mart'a Özel Kutlama Yapıldı

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi’nde düzenlenen programa, Ak Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, Mamak Belediyesi Başkan Yardımcısı Aydın Demir, Ak Parti Mamak İlçe Başkanı Mehmet Ali Demir, MHP Mamak İlçe Başkanı Mustafa Esen, Mamak Belediye Başkan Adayı Murat Köse, İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney ve çok sayıda Mamaklı kadın katıldı.

 

Kadınlarımız için pozitif ayrımcılık yapıyoruz

Türk kadınının zor zamanlarda gayretini ve kuvvetini göstererek milletinin her zaman yanında olduğunu kaydeden Ak Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, “Bu kadınlarımızın tarihte de örneklere çoktur. Kadınlarımıza sahip çıkmak, onların imkanlarını genişletmekte bizlerin üzerine düşen en büyük görev. Bunu çok iyi biliyor, kadınlarımızın her alanda hayata katılımının artması noktasında da pozitif ayrımcılıklar yapıyoruz. Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun” dedi.

 

Medeniyetimizde kadının yeri çok büyük

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tek bir güne sığdırılamayacak kadar önemli olduğunu ifade eden Mamak Belediyesi Başkan Yardımcısı Aydın Demir, “Cenneti anaların ayağının altına seren bir medeniyetin fertleriyiz.Yani medeniyetimiz bizlere kadına sadece bir gün değer vermeyi değil yaşadığımız her gün değer vermemizi söylüyor. Ancak kadınların yaşadığı sorunlara dikkat çekmek açısından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü önemsiyoruz. Tüm Mamaklı hanımefendilerin, ülkemizde ki ve dünyadaki bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.Açılı konuşmalarının ardından Mamak Belediyesi Halk Oyunları ekibinin gösterisiyle başlayan bu özel gün, Mamak Kültür Merkezi Konservatuarı Türk Sanat Müziği korosunun birbirinden güzel eserleri seslendirmesi ile son buldu. Programa katılan bütün kadınlara Mamak Belediyesi tarafından eşarp ve bardak dağıtıldı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Mamak'ta, 8, Mart'a, Özel, Kutlama, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı