Haber Detayı
01 Ocak 2015 - Perşembe 12:38
 
Mamak, 2014 Yılında Daha Da Yeşillendi
Daha yeşil daha estetik bir Mamak için çalışmalarını yürüten Mamak Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü 2014 yoğun bir mesai ile tamamladı.
Mamak Haberi
Mamak, 2014 Yılında Daha Da Yeşillendi

Park ve Bahçeler Müdürlüğü bir yandan yeni parkları Mamaklıların hizmetine sunarken bir yandan eski parkların bir bölümünde ciddi revizyona gitti. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül: “Mamak her yönüyle değişiyor ve gelişiyor. Hazırlanan kentsel dönüşüm projelerinin aslan payı hep yeşil alanlara ve rekreasyon alanlarına ayrılarak planlanıyor. Gelecek nesillere daha yeşil bir çevre ve daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak için çalışmalar yürütüyoruz. Mamak’ta eski parklarla birlikte yeni parkları da Mamaklıların hizmetine sunuyoruz. Eski parkların da düzenli olarak bakımlarını gerçekleştiriyoruz” dedi.

 

57 bin metrekare yeni park alanı hizmete açıldı

301 Park bulunan Mamak’ta 2014 yılı içerisinde hizmete açılan 16 yeni parkla birlikte Mamak’ta ki park sayısı 316 ya ulaştı. 2014 yılı içerisinde hizmete açılan yeni parklar toplam 57 bin metrekareden oluşuyor. Yine 2014 yılı içerisinde 16 parkı revize eden Mamak Belediyesi parkları tam bir yaşam alanına çeviriyor. İçerisinde şehir mobilyaları, çocuk oyun alanları, koşu yolları fitnes ve spor aletleri bulunan parklar 7’den 70’e herkese hitap ediyor.

 

Binlerce mevsimsel çiçek dikimi gerçekleştirildi

Şehir estetiğine büyük önem veren Mamak Belediyesi mevsimsel çiçek dikimlerini de ihmal etmedi. Mamak Belediyesi park ve bahçelerde, yol kenarlarında, kavşaklarda binlerce çiçek dikimi gerçekleştirdi. Menekşe, begonya, kasımpatı ve lale gibi çiçeklerin dikimlerini gerçekleştiren Mamak Belediyesi bunların dışında estetik çalı, süs bitkisi ve ağaç dikimi de gerçekleştirdi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Daha, yeşil, daha, estetik, bir, Mamak, için, çalışmalarını, yürüten, Mamak, Bel
Yorumlar
Haber Yazılımı