Haber Detayı
07 Mayıs 2013 - Salı 20:28
 
Mamak Yatık Musluk'ta Büyük Dönüşüm
Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projelerini hayata geçiren Mamak Belediyesi, Yatık Musluk-Altınevler Mahallesi’nde uyguladığı kentsel dönüşüm çalışmalarına hızla devam ediyor.
Mamak Haberi
Mamak Yatık Musluk'ta Büyük Dönüşüm

TOKİ ile işbirliği içinde sürdürdüğü 3 etaptan oluşan Yatık Musluk-Altınevler Kentsel Dönüşüm Projesi’nin 3.’üncü etabının inşaatlarının yapımına devam ediyor. Dönüşüm projelerini bizzat takip eden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Yatık Musluk-Altınevler Mahallesi’ndeki çalışmaları yerinde inceledi. Kentsel dönüşüm konusundaki kararlılıklarını ifade eden Akgül, Mamak’ın uygulanan kentsel dönüşüm projeleriyle sosyal olarak daha iyi noktalara geleceğini kaydetti.

 

Mamak Kentsel Dönüşümle Şaha Kalktı

22 hektarlık alanda 3 etaptan oluşan proje Plevne Mahallesi, Asri Mezarlık, Demirciler Sitesi ve Samsun yolu arasında uygulanıyor. 2 etabı tamamlanan projenin 3.’üncü etabı da üç kısımdan oluşuyor. Üçüncü etabın birinci kısmında 424 konut ve bir caminin yapımı tamamlanırken, 472 konut, okul, park alanı ve bir caminin bulunduğu ikinci kısmın inşaatları devam ediyor. Mamak’ın marka ilçe olma yolunda hızla ilerlediğini kaydeden Akgül, gecekondu bölgelerinin kentsel dönüşüm uygulamalarıyla cazibe merkezi haline getirildiğini söyledi. Akgül, “Projemizin şu an 3. etabının ikinci kısmının yapımı hızla devam ediyor. Toplamda 1350 hak sahibinin bulunduğu projede 678 gecekondudan 674 gecekondunun yıkımını tamamladık. 2 bin yüz elli konutun yapılacağı projede 1020 konutu teslim ettik” dedi.

 

Ben yaptım oldu” yapmıyoruz

Şuan Mamak ilçesinde birden fazla kentsel dönüşüm projesinin uygulandığını belirten Akgül, “Bu projeleri hayata geçirmeden önce bölge halkıyla toplantılar düzenliyoruz, onlarında görüşlerini alıyoruz. Ayrıca bazı vatandaşlarımız yılların getirmiş olduğu alışkanlıklarla gecekondularını yıkmak istemiyor. İşte burada da izlediğimiz yol, projenin bütün detaylarını anlatmak oluyor. Yapılacak konutların dayanıklılığını, modernliğini, sosyal donatı alanlarını ve en önemlisi yıllardır kahrını çektikleri bölgenin nasıl kalkınacağını birebir anlatıyoruz. Zaten daha sonra vatandaşlarımız kendileri gelip başvuru yapıyor. ‘Ben yaptım oldu’ anlayışını uygulamıyoruz” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Türkiye’nin, büyük, kentsel, dönüşüm, projelerini, hayata, geçiren, Mamak, Beled
Yorumlar
Haber Yazılımı