Haber Detayı
19 Eylül 2014 - Cuma 20:59
 
Mamak'ın Genç Gönüllüleri Bilinçlendirildi
UNİCEF ve Mamak Belediyesi arasında geçtiğimiz Mayıs Ayı’nda imzalanan “Çocuk Dostu Şehir” projesi protokolü kapsamında başvuru ve mülakatla seçilen 21 genç gönüllüye eğitim verildi.
Mamak Haberi
Mamak'ın Genç Gönüllüleri Bilinçlendirildi

Mamak Kültür Merkezi Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde iki gün boyunca 8 saat süren eğitimlerle bilgilendirilen gönüllüler, öncelikli olarak proje kapsamında beklenen toplum temelli kent analizlerinin uygulanmasında aktif olarak yer alacak. UNICEF Sosyal Politikalar Sorumlusu Iraz Öykü Sayalp, ve yerel koordinatörü Elif Kalan tarafından verilen eğitimlerde gençlere, çocuk dostu kentler kavramından, çocuk kimdir, çocuk hakları, değişimin öncüsü gençler ve çocuklar gibi çeşitli konular aktarıldı.

Mamak’ta “Özgür Çocukların Kenti Mamak” sloganıyla yola çıktıklarını ve yapılan çalışmalarla önemli derecede yol aldıklarını belirten Akgül, çalışma ile Mamak’ta çocuklar adına yapılan yatırımların daha da anlam kazanacağını kaydetti. Akgül, “Çocuklarımız en önemli varlıklarımızdır. Onların güvenliği, huzuru ve rahatı için yaptığımız yatırımları çocuk dostu olarak tasarlıyoruz. Aynı yaklaşımla, toplum yararına bir proje gerçekleştirmek üzere UNICEF ile bir proje imzaladık. Projenin tüm çocuklara hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: UNİCEF, Mamak, Belediyesi, arasında, geçtiğimiz, Mayıs, Ayı’nda, imzalanan, “Çoc
Yorumlar
Haber Yazılımı