Haber Detayı
12 Mayıs 2013 - Pazar 14:43
 
Mamak'ta Anneler Günü Coşkusu
Mamaklı hanımların buluşma noktası haline gelen Aile Merkezleri, Anneler Günü sebebiyle düzenlenen programda anneleri buluşturarak onlara unutamayacakları bir gün yaşattı.
Mamak Haberi
Mamak'ta Anneler Günü Coşkusu

Nene Hatun Aile Merkezi’nde gerçekleşen programa Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Meclis Başkanvekili Erdal Ak, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül’ün eşi Zeliha Akgül, Mamak Belediyesi Eğitim Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ergül Soysal ve Nene Hatun Aile Merkezi kurslarından faydalanan 104 anne katıldı. Annelerin bir gün değil 365 gün baş tacı olarak gördüklerini kaydeden Akgül, “Bir kez daha gördüm ki bizler kocaman bir aileyiz. Bütün annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyorum” dedi.

 

“İdeal Bir Anne Değil, Olması Gereken En İyi Anne Olalım”

Anneleri en özel günlerinde yalnız bırakmayan Akgül’ün eşi Zeliha Akgül de anneliğin çok zor bir meslek olduğunu belirterek; “Annelik çok zor bir meslek. Çok itina ister, emek ister. Biz kadınlar çocuk yetiştirirken esasında toplumu yetiştiriyoruz. Bu merkezler sayesinde de bilinçli anneleri hep birlikte yetiştireceğiz. Gelecek nesillerimizin mimarı, elleri öpülesi fedakâr annelerimizin bu özel gününü en içten dileklerimle kutluyorum. Bu Anneler Günü’nde ideal bir anne değil, olması gereken en iyi anne olmanızı temenni ediyorum” diye konuştu.

 

22 yaşında anneliği tattığını kaydeden 3 çocuk annesi Nene Hatun Aile Merkezi kursiyeri Fatma Halıcı(52), ilk defa böyle bir kutlama programına katıldığını belirterek,”Aile Merkezi’nde spor yapma imkânı buluyorum. Anneler Günü’nde başkanımız ve eşi bizi unutmadı. Çok teşekkür ediyorum” dedi. Program sonunda Mamak Kültür Merkezi Bağlama Eğitmeni Kenan Tosun’un söylediği parçalarla eğlenen anneler, unutulmaz bir gün geçirdiler.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Mamaklı, hanımların, buluşma, noktası, haline, gelen, Aile, Merkezleri, Anneler,
Yorumlar
Haber Yazılımı