Haber Detayı
18 Mayıs 2013 - Cumartesi 22:46
 
Mamak'ta Hırsızlık Olayları Arttı
Ankara’da gündüz vakti yardım toplama bahanesi ile eve giren iki kadın, yaklaşık 20 bin TL değerinde altın ve 5 bilezik çaldı.
Asayiş Haberi
Mamak'ta Hırsızlık Olayları Arttı

Ankara’da gündüz vakti yardım toplama bahanesi ile eve giren iki kadın, yaklaşık 20 bin TL değerinde altın ve 5 bilezik çaldı.

Olay Ankara’nın Mamak ilçesi Hüseyin Gazi Mahallesi semtinde dün öğle saatlerinde meydana geldi. Kendilerini fakir ve öksüzlere yardım toplayan kişiler olarak tanıtan 2 kadın gündüz vakti Hamide Cibir’in evine girdi. Önce para, hırsızlar istediklerini alamayınca da ev sakinlerinden kullanmadıkları eşyalarını istedi. İçeri girmek için bahane arayan iki kadın ev sahiplerinden yorgun olduklarını belirterek su vermelerini söyledi. Kadınların zorla içeri girmek istediğini belirten Hamide Cibir olayı şöyle anlattı: "Kadınlar, 'Bizi içeriye niye almıyorsunuz?' dediler. İçeride misafir olduğunu söyledim. Hastam var dedim. İçeride bulunan misafir arkadaşlarım ‘bir şey olmaz’ dediler, ben de onları içeri almak zorunda kaldım. İçeri girince muska falan yaptıklarını ifade ettiler. Nişanlı olan kızımda muska olduğunu söylediler ve muskayı çözeceklerini belirttiler. Kızıma ‘seni o eve gelin göndermeyecekler’ diyerek kızımın ve benim moralimi bozdular. Muskayı çıkarmak için altınları çıkarıp bir bohçaya koymamızı söylediler. Altınları bohçaya koyup ağzını bağladılar. Daha sonra altınları yıkamamızı ve suyu ile kızımın banyo yapması gerektiğini anlattılar. Bohçayı 10-15 dakika açmamamızı tembihlediler. Daha sonra muska yapan kişilerin fotoğrafını göreceğimizi söylediler. Kadının evden ayrılmasından sonra bohçayı açtık. Altınların bohçada olmadığını görünce kadınların arkasından koştuk, ama onlar çoktan uzaklaşmıştılar.”

Son günlerde mahallelerinde hırsızlık olaylarının arttığını belirten mahalle sakinleri çaresizlikten dert yandı. Polisin önlem almadığını öne süren vatandaşlar bir önce sorunun çözülmesini istedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara’da, gündüz, vakti, yardım, toplama, bahanesi, eve, giren, iki, kadın, yak
Yorumlar
Haber Yazılımı