Haber Detayı
20 Nisan 2014 - Pazar 11:12
 
Mamak'ta Öğrencilere Geri Dönüşüm Anlatılıyor
Bu güne kadar tonlarca atığı geri dönüşümle ekonomiye kazandıran ve örnek geri dönüşüm projeleriyle adından söz ettiren Mamak Belediyesi geri dönüşüm bilincini genç kuşaklara da aşılıyor.
Mamak Haberi
Mamak'ta Öğrencilere Geri Dönüşüm Anlatılıyor

Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’yle iş birliği yapan Mamak Belediyesi ilçede bulunan ilkokullarda ambalaj atıkları ve geri dönüşüm üzerine seminer düzenliyor. Geçtiğimiz mart ayında başlayan seminerlerde öğrencilere ambalaj atıklarının kaynağında doğru şekilde ayrıştırılması ve geri dönüşümün önemi aktarılıyor. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül: “Geri dönüşüm hem ekonomik olarak hem de çevresel etkiler olarak geleceğimize yapılan en güzel yatırımlardan biridir. Belediye olarak tonlarca atığı ekonomiye kazandırdık. Ayrıca bu tonlarca atığın geri dönüşümle kazanılmasıyla beraber binlerce ağaç kesilmekten kurtuldu. Yine tonlarca su ve toprağın kirlenmesi de engellenmiş oldu” dedi.

 

Seminerleri çevre mühendisleri veriyor

Mamak Belediyesi, Mamak sınırları içerisinde geri dönüşüm çalışmalarını TÜKÇEV, ÇEVKO, ICT ve Alkın firmalarıyla yürütüyor. Okullarda seminerleri çevre mühendisleri veriyor. İlkokul 4. sınıf öğrencilerine yönelik verilen seminerlerde slayt gösterileri, Hacivat Karagöz oyunları gösteriliyor. Öğrencilere broşür ve dergi dağıtımı gerçekleştiriliyor. Mamak Belediyesi dönüşüm çalışmasını yürüttüğü firmalarla birlikte toplam 78 ilk okulda seminer çalışması gerçekleştirmek olacak. 

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Bu, güne, kadar, tonlarca, atığı, geri, dönüşümle, ekonomiye, kazandıran, örnek,
Yorumlar
Haber Yazılımı