Haber Detayı
20 Mayıs 2013 - Pazartesi 01:21
 
Mamak'ta Sünnet Kayıtları Başlıyor
Mamak Belediyesi geleneksel hale getirdiği toplu sünnet şöleninde bu yıl 500 çocuğu ücretsiz sünnet ettirecek.
Mamak Haberi
Mamak'ta Sünnet Kayıtları Başlıyor

Haziran ayında yapılacak sünnet şöleni için 27 Mayıs’ta kayıtlar başlıyor. Bu yıl 14.’üncüsü düzenlenecek şölen için aileler 3 yaşından büyük çocukları için 14 Haziran tarihine kadar Mamak Belediyesi Eğitim Kültür Müdürlüğü’ne başvuru yapacak.

Beş yüz çocuğun delikanlılığa ilk adımı atacağı organizasyonda, 16 Haziran’da Saimekadın Amfi Tiyatro’da sürpriz sanatçıların sahne alacağı büyük bir şölen yapılacak. Mamaklıları toplu sünnet şölenine davet eden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Çocuklarımıza unutamayacakları bir mutluluk yaşatmak için şölen organize ettik” diye konuştu.

3 Yaş Altı Çocukların Başvurusu Kabul Edilmeyecek

İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarını ücretsiz olarak sünnet ettiren Mamak Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da çocuklara asasından, pelerinine, şapkasından gömleğine kadar sünnet kıyafetlerini hediye edecek. 3 yaşın altındaki çocukların başvuruları kabul edilmezken, sünnet Mamak Kültür Merkezi’nde steril bir ortamda uzman doktorlar tarafından yapılacak. Çocuklara toplu cerrahi işlem öncesi sürprizlerle dolu bir sünnet şöleni hazırladıklarını kaydeden Akgül, Mamak Belediyesi olarak vatandaşların sosyal ihtiyaçlarını karşılamaktan son derece mutlu olduklarını belirtti.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Mamak, Belediyesi, geleneksel, hale, getirdiği, toplu, sünnet, şöleninde, yıl, 5
Yorumlar
Haber Yazılımı