Haber Detayı
21 Mayıs 2013 - Salı 01:00
 
Mamak'ta Yeni Yol Açma Çalışmaları Sürüyor
Mamak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler mahallelerde kaldırım, yol açma ve genişletme çalışmalarına hız vererek hizmet atağını sürdürüyor.
Mamak Haberi
Mamak'ta Yeni Yol Açma Çalışmaları Sürüyor

Yeni açılan yollar ulaşım sorunu yaşayan vatandaşlara rahat bir nefes aldırırken,  Mamak'ın gelişimine de katkı sağlıyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Mutlu Mahallesi

723 no'lu sokağı Nato Yolu Caddesi Ozan Rehberi caddesi'ne bağlayan kavşak bağlantı yolunun açımını gerçekleştiren Mamak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Mamak genelinde yol yapım çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Şehirlerin hizmetlerle geliştiğini kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, yeni yolların ve yatırımların olduğu yerlerde ticaret yoğunluğunun da arttığını belirtti. Akgül, ilçe yaşamının kolaylaştırılması için çalışmaların aralıksız devam edeceğini kaydetti.

 

Ocak Ayı'ndan İtibaren 5 Km İmarlı Yol Açıldı

 

Mamak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin, iş makineleri eşliğinde bölgede yoğunlaştırdığı çalışmalar kapsamında bir taraftan yol açma işlemleri, diğer yandan da hafriyat çalışmaları devam ediyor. Yol açım çalışmaları kapsamında senenin başından Mayıs ayına kadar 5 km yol yapımı gerçekleştiren Mamak Belediyesi, Çiğiltepe, Ekin, Başak, Kıbrısköyü, Lalahan, Türközü ve Kutlu mahallelerinde de yeni yolların yapımına devam ediyor. İş Makinelerinin dur durak bilmediği Mamak'ta yolları belli bir program dâhilinde açarak ilçeyi imar planlarına uygun bir kent haline getirmek için çalışmalara yoğun bir şekilde devam edeceklerini belirten Akgül, "Yeni açmış olduğumuz imar yollarımızın ilçemize, mahallemizdeki hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Çalışmalarda emeği geçen Ankara Büyükşehir Belediyemize ve Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimize de teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Mamak, Belediyesi, Fen, İşleri, Müdürlüğüne, bağlı, ekipler, mahallelerde, kaldı
Yorumlar
Haber Yazılımı