Haber Detayı
24 Eylül 2014 - Çarşamba 23:30
 
Mamak'taki Yatırımları Hep Birlikte Gezdiler
Ankara’nın en büyük ilçelerinden biri olan Mamak’ta uygulamaya koyduğu projelerle Mamak’ın makus talihini değiştiren Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Mamak Belediyesi Meclis Üyeleriyle birlikte yatırım turuna çıktı.
Mamak Haberi
Mamak'taki Yatırımları Hep Birlikte Gezdiler

Daha önce binlerce Mamaklının gezerek yakından tanıma şansı bulduğu dev yatırımları bu kez Mamak Belediye Meclis Üyeleri yerinde gördü. Kentsel dönüşümden sosyal dönüşüme, gençlik merkezlerinden dev rekreasyon alanlarına 40’tan fazla projeyi kapsayan gezi programı ile Meclis üyeleri bölgede yapılan yatırımları en yetkin ağızdan dinledi. Gezi programıyla proje ve yatırımlar hakkında en detaylı bilgileri paylaşan Akgül Meclis Üyeleriyle fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi. Proje turu sonrasında Meclis Üyelerine Şafaktepe Konağı’nda yemek ikram edildi. Yemekte Meclis Üyelerinin önerilerini dinleyip sorularını cevaplayan Akgül: “2009 Yılında Mamak’ta göreve geldiğimizde bölgenin en büyük sorunu olan gecekonduya yönelik birçok kentsel dönüşüm projesi hazırladık. Bunun yanı sıra mali disiplini sağlayarak Belediyemiz bütçesinin önemli bir kısmını yatırımlara aktardık. Mamak’ın dört bir yanında yaptığımız ve Mamak için bir çoğu ilk olan yatırımlar bölgenin kaderini değiştirdi. Şimdi Mamak sizlerinde yakından gördüğü gibi artık Başkent’in yeni ve yükselen yıldızı haline geldi” dedi.

 

Dev yatırımlar yerinde görüldü

Mamak Belediye Başkanı Akgül ile birlikte proje turuna çıkan Mamak Belediye Meclis Üyeleri; Altıağaç-Karaağaç-Hüseyingazi Kentsel Yenileme Projesi, kapalı pazarlar, aile merkezleri, bilgi evleri, spor salonları, Mamak Yüzme Havuzu, Mamak Şehir Stadyumu, rekreasyon alanları, Yatık Musluk- Altınevler Kentsel Dönüşüm Projesi, Gülseren Anayurt Kentsel Dönüşüm Projesi, Bayrak Anıt Parkı gibi yapımı tamamlanmış ve devam eden yatırımlar yerinde gördü. 

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara’nın, büyük, ilçelerinden, biri, olan, Mamak’ta, uygulamaya, koyduğu, proj
Yorumlar
Haber Yazılımı