Haber Detayı
28 Eylül 2020 - Pazartesi 20:45
 
Mansur Yavaş'ın Başlatmış Olduğu İyilik Hareketi Yayılıyor
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “iyilik bulaşıcıdır” sloganı ile başlattığı toplumsal dayanışma çığ gibi büyüyor.
Ankara Haberi
Mansur Yavaş'ın Başlatmış Olduğu İyilik Hareketi Yayılıyor

Son aylarda sadece Başkent’te değil ülke genelinde hayırsever vatandaşlar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “iyilik bulaşıcıdır” sloganı ile başlattığı kampanyalara yoğun ilgi gösteriyor.

   İyilik hareketi dalga dalga yayılırken, Başkan Yavaş’ın toplumsal dayanışma çağrısını karşılıksız bırakmayan hayırseverler ihtiyaç sahiplerinin yaralarını birer birer sarıyor.

 

BAŞKENT’TE İYİLİK KÖPRÜLERİ KURULUYOR

   Büyükşehir Belediyesi kırsal kalkınma öncelikli projelerle bir yandan Başkentli çiftçilerin ekonomisine katkı sağlarken bir yandan da hayırseverlerle ihtiyaç sahipleri arasında iyilik köprüsü kuruyor.

 “Su Ver”, “Bilet Ver”“İftar Ver”, “El Ver” ve “Afiyet Ver” kampanyalarından sonra bazı hayırsever vatandaşlar kendi arazilerindeki meyve ağaçlarında yetişen meyveleri Büyükşehir Belediyesine bağışlamaya başladı.

   Son olarak Etimesgut Balıkuyumcu Mahallesi’nde 10 dönümlük arazide elma, armut, ayva ve erik gibi çeşit çeşit meyve ağaçları bulunan Güniz Açıkalın adlı bir hayırsever, meyvelerini Büyükşehir Belediyesine bağışlayarak, meyvelerin ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmasını sağladı.

 

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE GÜVEN DUYGUSU

   Başkan Yavaş’ın kırsal kalkınma projelerinden biri olarak hayata geçirdiği Büyükşehir Belediyesine ait arazilerde üretilen sebzelerin ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılmasından çok etkilendiğini belirten arazi sahibi Güniz Açıkalın, düşüncelerini şu sözlerle paylaştı:

“Burası bizim aile bahçemiz. Bu sene Mansur Başkanın Gölbaşı’nda Büyükşehir’in kendi arazisinde sebze üretip ihtiyaç sahiplerine dağıtması projesi bizi çok etkiledi. Biz de aile olarak çorbada tuzumuz olsun ve Mansur Başkan’ın sosyal sorumluluk projesine katkı sağlamak istedik. Belediye yetkililerine ulaşarak meyvelerimizin toplanmasını talep ettik. Elma, armut, ayva ve erik gibi birçok türde meyvelerimiz mevcut. Meyvelerimizin toplanarak doğru yerlere dağıtılacağından emin olduğumuz için, Mansur başkanımıza güvendiğimiz için meyvelerimizi paylaşmak istedik. Bahçemizi seve seve Büyükşehir Belediyesine açtık. Sağ olsunlar, var olsunlar bizim bu talebimizi geri çevirmediler.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Mansur, Yavaş'ın, Başlatmış, Olduğu, İyilik, Hareketi, Yayılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı