Haber Detayı
22 Kasım 2019 - Cuma 17:19
 
Matematik Müzesi Ankaralı Çocuklarla Buluşuyor
QNB Finansbank “Minik Eller Büyük Hayaller” sosyal sorumluluk platformu kapsamında hayata geçirdiği 2018- 2019eğitim döneminde 32 ilde öğrenciler ve okul yöneticilerinden büyük ilgi gören QNB Finansbank Tales Matematik Müzesi Gezici TIR’ı, 2019 – 2020 eğitim döneminde de yeni rotası için yola çıktı.
Güncel Haberi
Matematik Müzesi Ankaralı Çocuklarla Buluşuyor

Türkiye’nin birçok ilinden çocukları geleceğe hazırlamak felsefesiyle matematikten kodlamaya, kültür-sanattan eğitime kadar birçok alanda proje gerçekleştiren QNB Finansbank, bu kez çocuklara matematik dersinde öğrendiklerini uygulamalı olarak görecekleri, hatta deneyerek anlayacakları eğitim modüllerini ve atölye çalışmalarını şehirlerine kadar götürüyor. Türkiye’nin her yanından öğrencilerden ve okullardan yoğun ilgi gören projenin ilk etabında, 32 şehirde 80 bine yakın çocuğa ulaşılırken projenin ikinci etabı ile 16 şehirde toplam 35 bin çocuğa daha ulaşılması hedefleniyor.

 

Okulların ziyaret öncesinde randevu alması gereken ve yoğun ilgi gösterilen etkinlik, toplam 42 adet modül ve beş ayrı atölye ile 29 Kasım’a kadar binlerce Ankaralı çocuğa ulaşmayı hedefliyor. Türközü Oğuzhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Spor Salonu, Türközü, 342. Cad. No: 2, Mamak/Ankara adresinde olacak gezici TIR’ı ziyaret etmeden önce okul idaresi ya da öğretmenlerinin randevu için bilgi@talesmatematikmuzesi.com adresine e-posta göndermeleri yeterli.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Matematik, Müzesi, Ankaralı, Çocuklarla, Buluşuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı