Haber Detayı
01 Aralık 2017 - Cuma 10:35
 
"Mazbatadan Bugüne Yüz Güldüren 100 Rekor!"
Çankaya Belediyesi tarihinin en büyük yatırım programı “Mazbatadan Bugüne Yüz Güldüren 100 Rekor” bilgilendirme toplantısıyla açıklandı.
Çankaya Haberi

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, mazbatasını aldığı günden bugüne kadar yaptığı hizmetleri, “Mazbatadan Bugüne Yüz Güldüren 100 Rekor” başlığıyla düzenlediği bilgilendirme toplantısında aktardı. Çankaya Belediyesi tarihinin en büyük yatırım programı çalışmalarının anlatıldığı toplantı, Taşdelen’in ev sahipliğinde, Hilton Otel’de düzenlendi.

Sunuculuğunu sanatçı Levent Üzümcü’nün yaptığı toplantı, klasik müzik bestecisi piyanist Sabri Tuluğ Tırpan’ın mini konseriyle başladı. Toplantıda gösterilen, Çankaya Belediyesi’nin son üç buçuk yılda gerçekleştirdiği yatırımları anlatan kısa film de büyük beğeni topladı.

Göreve geldiği günden bu yana Çankaya’da ilklere ve rekorlara imza attıklarını belirten Taşdelen, “Türkiye’de belediyeciliğin sosyal demokratların işi olduğunu kanıtlamaya devam ediyoruz” dedi.

Kültür sanat etkinlikleriyle her yıl 500 bin kişiye hizmet verdiklerini belirten Taşdelen, “Yenilediğimiz Yılmaz Güney Sahnesi’nin yanı sıra, Zülfü Livaneli ve Atatürk Kültür Merkezi ile daha çok Ankaralıyı sanatla buluşturmaya devam edeceğiz. Atatürk Kültür Merkezi’ni, Türkiye’nin sayılı merkezlerinden biri olmak üzere 29 Ekim 2018’de açacağız” dedi.

Taşdelen, özellikle dar gelirliler için düzenledikleri kültür gezileri programı ile 20 bin Çankayalıyı Amasra, Kapadokya ve Konya gezilerine götürdüklerini, geziye katılanların yüzde 80’inin kadın olduğunu da belirtti.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: "Mazbatadan, Bugüne, Yüz, Güldüren, 100, Rekor!",
Yorumlar
Haber Yazılımı