Haber Detayı
21 Şubat 2019 - Perşembe 12:50
 
Mehmet Özhaseki: Altındağ'a Metro Yapacağız
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Altındağ’da ve Etimesgut’ta Ankaralılarla buluştu. Ankaralıların yoğun katılım gösterdiği her iki programlara Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki de katıldı.
Altındağ Haberi
Mehmet Özhaseki: Altındağ'a Metro Yapacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Altındağ ve Etimesgut’ta 31 Mart Yerel Seçimlerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. “Ankara’nın bir kez daha demokrasiden ve hizmet siyasetini seçeceğinden şüphem yok” dedi. Mehmet Özhaseki ve Cumhur ittifakına tam destek istedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu; “5 dönem Kayseri Belediye Başkanlığı yapan ardından Milletvekili olarak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevini yürüten şu an itibariyle de Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımı Ankara’ya Belediye Başkan Adayı olarak tavsiye ettik. Asım Balcı kardeşimizle el ele vererek Cumhurbaşkanı olarak da biz inşallah Ankara ve Altındağı daha güçlenecek hale getireceğiz.  Altındağ 31 Mart’ta “Tevazu, Samimiyet ve Gayre ile” “Memleket İşi gönül İşi” diyerek bir kez daha AK Parti diyor muyuz? Büyükşehirde Mehmet Özhaseki, Altındağ’da Asım Balcı kardeşime sahip çıkıyor muyuz” diye sordu. Altındağ’da alanı dolduran binlerce kişi hep bir ağızdan “Evet” yanıtını verdi.


“ALTINDAĞ’A METRO YAPACAĞIZ”
Tezahüratlar ve alkışlarla eşliğinde kürsüye çıkan Özhaseki, projelerini anlatarak, Altındağlılara müjdeler verdi.
Altındağ’ın metroya ihtiyacı olduğunu ifade eden Özhaseki, “Burası Ankara’nın kalbi, ulaşımda sorunlar var. Altındağ Ankara’nın en önemli semti en büyük eksiğini de biliyoruz. İlk iş olarak Dışkapı’dan Siteler’e ulaşacak raylı sistem yapacağız.  Dışkapı’dan Karapürçek’e kadar gidecek olan sistemin maliyetini de çıkardık. Buna bizim gücümüz yeter” dedi.
13 milyon metrekarelik alan üzerinde yapılacak olan Millet Bahçeleri’nden 4 tanesinin Altındağ’da yapılacağını belirten Özhaseki, “Bunları tek tek yazdık. Kültür Yolu Projemiz var. Gazeteci arkadaşlarımızla sohbetimizde bize İstanbul’dan Ankara’ya gelmenin en güzel yanı geri dönüşü dediler. İşte biz hizmetlerimizle bu algıyı kıracağız.  Gelen Ankara’dan ayrılmak istemeyecek. Onları günlerce burada tutacak formüllerimiz belli” diye konuştu.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Mehmet, Özhaseki:, Altındağ'a, Metro, Yapacağız,
Yorumlar
Haber Yazılımı