Haber Detayı
14 Nisan 2014 - Pazartesi 00:44
 
Mehmet Akif'te 1.500 Konut Sahibini Buldu
Yenimahalle Belediyesi’nin Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde başlattığı kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapımı tamamlanan bin 502 konut, kura ile hak sahiplerine teslim edildi.
Yenimahalle Haberi
Mehmet Akif'te 1.500 Konut Sahibini Buldu

Yenimahalle Belediyesi’nin Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde başlattığı kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapımı tamamlanan bin 502 konut, kura ile hak sahiplerine teslim edildi. Rant için değil halk için kentsel dönüşüm anlayışıyla yaptığı çalışmalar ile hak sahiplerini yıllarca oturdukları mahallelerinde ev sahibi yaptı.

Yaşar, sevince ortak oldu

Pamuklar ve Macunköy kentsel dönüşüm projelerinin ardından Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde de mutlu sona ulaşıldı. Bin 92 gecekondunun yıkıldığı Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde ilk etapta inşa edilen 1502 modern konut kura ile sahiplerini buldu. Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde noter huzurunda düzenlenen kura çekiminde hak sahiplerinin heyecanı yüzlerine yansıdı. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın da vatandaşların sevincine ortak olduğu törene, Yenimahalle Belediyesi Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Başar Bal ve Gürol Karahisarlıoğlu da katıldı.

“Önceliğimiz, halkımızın rahatı”

Kura öncesi salonu hınca hınç dolduran vatandaşlara seslenen Yaşar, “Yenimahalle’de çarpık kentleşmenin kökünü kazıyarak vatandaşlarımıza sağlıklı, depreme dayanıklı yuvalar teslim ediyoruz” dedi.

Vatandaşların konutlarında sağlıkla, mutlulukla oturmalarını temenni eden Yaşar, “Bizim için önemli olan halkımızı çağdaş, kaliteli konutlara kavuşturmaktır. Belediye olarak bu bölgelere her türlü altyapı ve üstyapı hizmetlerini vereceğiz. Evlerinizde ailenizle birlikte nice yıllar mutlu huzurlu yaşamanızı temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yaşar’ın konuşmasının ardından 22 bloktan oluşan, 2+1, 3+1 ve 4+1 oda seçenekleri bulunan bin 502 konut, kura ile hak sahiplerine teslim edildi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Yenimahalle, Belediyesi’nin, Mehmet, Akif, Ersoy, Mahallesi’nde, başlattığı, ken
Yorumlar
Haber Yazılımı