Haber Detayı
03 Ekim 2017 - Salı 09:05
 
Melih Gökçek'in de İstifası İstendi mi?
Melih Gökçek istifa mı etti sorusu gündeme bomba gibi düştü, herkes Ankara'da neler oluyor diye merak ediyor. Melih Gökçek'in de aralarında bulunduğu pek çok belediye başkanının istifasının istendiği iddia ediliyor.
Siyaset Haberi
Melih Gökçek'in de İstifası İstendi mi?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek istifa mı etti yoksa istifası mı istendi sorusu gündeme bomba gibi düştü. Herkes Ankara'da neler oluyor diye merak ediyor. Melih Gökçek'in de aralarında bulunduğu pek çok belediye başkanının istifasının istendiği iddia ediliyor. Peki Melih Gökçek istifa mı etti? İşte tüm detaylar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Ankara, Bursa, Balıkesir, Uşak, Niğde, Nevşehir Belediye Başkanlarının istifalarını istediği iddia edildi.

Kanal D’nin ana haber bülteninde verdiği habere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, başta Melih Gökçek olmak üzere birçok büyükşehir belediye başkanının görevlerinden ayrılmasını istedi. İstifası istenenler arasında Balıkesir'deki ilçe kongresinde yaptığı konuşmayla gündeme gelen ve hakkında parti içerisinde soruşturma başlatılan, Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur'un da bulunduğu ileri sürüldü.

Habere göre Cumhurbaşkanı'nın belediye başkanlarına, Şubat ayına kadar süre verdiği belirtildi.

Bakanlar Kurulu sonrasında açıklama yapan Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ ise Melih Gökçek'in istifasına ilişkin iddialar hakkında, “Ben hükümet sözcüsüyüm. Parti sözcüsü değilim. Şu anda bu konuda bir bilgim yok. Parti sözcümüze sorarsanız onlardan daha iyi bilgiler alırsınız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Melih, Gökçek'in, de, İstifası, İstendi, mi?,
Yorumlar
Haber Yazılımı