Haber Detayı
25 Ekim 2020 - Pazar 23:13
 
Mesut İbiş: Yozgatlıların Çağdaş Yüzü Olacağız
Yozgat Demokrat Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Mesut İbiş, başkent'te Yozgatlıların çağdaş yüzü olacaklarını söyledi.
Güncel Haberi
Mesut İbiş: Yozgatlıların Çağdaş Yüzü Olacağız

Ankara’da 2011 yılında kurulan ve faaliyetlerini yürüten Yozgat Demokrat Dernekler Federasyonu (YDDF) Genel Başkanı Mesut İBİŞ; “Hemşerilerimizin ortak ihtiyaçlarını, sorunlarını tespit etmek ve çözüm bulmak kolektif bir iştir. Federasyon bizim için hiçbir ayrım gözetmeden hemşerilerimize hizmet etme aracıdır, amaç değildir” dedi.

 Kuruluş amaçlarının temelinde birlik ve beraberliği daha da güçlendirerek gelecek nesillere aktarmak, değerleri korumak ve yaşatmak yattığını belirten İbiş; “Diğer federasyonlar ve benzer oluşumlardan farklı olarak, hemşerilerimize daha yüksek kalitede hizmetler sunmaktır” dedi.

“Tüm dünyayı ve ülkemizi saran Covid-19 salgınında hayat durma noktasına gelmiştir. Bizler de Yönetim Kurulu olarak dernek başkanlarımız aracılığı ile hemşerilerimize ulaşarak ihtiyaç oranında yanlarında olmaya çalıştık.”

“Evlerimizde kaldığımız süre içerisinde sosyal medya üzerinden canlı yayın düzenleyerek, değerli sanatçılarımızın destek ve güzel türküleriyle hemşerilerimizi buluşturup moral bulmalarını sağladık.”

“Çocuklarımızı da düşünerek resim, boyama ve video yarışması düzenleyerek onlarında mutlu olmalarını sağladık.”

“İşe ihtiyacı olan gençlerimize iş imkanı sağlamaya devam ediyoruz.”

“Y.D.D.F. Bültenimiz için çalışmalarımız, yeni üye dernek katılım çalışmalarımız, iş insanlarımızı bir araya getirecek çalışmalarımız devam etmektedir.”

“Covid-19 Salgını sebebi ile birçok sivil toplum kuruluşları gibi bizde projelerimizi ( 10.Yıl Kutlama, konser, festival, futbol, gezi, panel vb.) ertelemek durumunda kaldık.”

İbiş, bu sıkıntıların bitmesi durumunda çalışmalarımız kaldığı yerden devam edeceğini belirterek, “Federasyonumuz daima köylümüzün ve hemşerilerimizin başkentteki çağdaş yüzü olacaktır” dedi.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Mesut, İbiş:, Yozgatlıların, Çağdaş, Yüzü, Olacağız,
Yorumlar
-->
Haber Yazılımı