Haber Detayı
19 Ekim 2014 - Pazar 23:22
 
Mesut Akgül, İmar Değişikliğini Anlattı
Kentsel dönüşümde yakaladığı başarılı çizgiyi devam ettiren Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, vatandaşlarla bir araya gelerek kentsel yenileme çalışmalarının yapılacağı alanlarda vatandaşları doğrudan bilgilendiriyor.
Mamak Haberi
Mesut Akgül, İmar Değişikliğini Anlattı

Kentsel yenileme çalışmaları öncesinde vatandaşları dinleyerek fikirlerini alan ve gerekli çalışmaları vatandaşların istekleri doğrultusunda şekillendiren Akgül, Mutlu Mahallesi’nde yapılacak olan yenileme çalışması öncesinde mahalle sakinleriyle bir araya geldi. İmar planında ortaya çıkan son değişiklikler hakkında Mutlu Mahallesi sakinlerini en yetkin ağızdan bilgilendiren Akgül; “Bu bölgeden imar planı geçince hemen mahalle sakinleri arasında kasıtlı olarak bir takım söylemler çıkartıldı. Bu söylemler doğrudan sizlerin mağdur edileceği yönünde. Ancak ben göreve geldiğim günden itibaren hiçbir şekilde Mamaklıları mağdur edecek hiçbir projeye imza atmadım atmam da” dedi.

 

Hak sahipleri mağdur edilmiyor daha da kazançlı çıkıyor  

Hak sahiplerinin hiçbir şekilde mağdur edilmediğinin altını özellikle çizen Akgül; “Büyükşehir Belediyesi ile yaptığım şahsi ve ısrarlı çalışmalar sonucunda hazırladığımız imar planlarını geçirdik. Planın son şekliyle sizler yeni haklar kazanıyorsunuz. 0,50 olan emsal değerini artırarak 2 emsal verdik buraya. Bu demektir ki inşaat hakkı 100 metreden 400 metreye çıkıyor. Yani şu an elinizde olan arsa payının kullanılan emsalin dört katı size bir hak sağlamış oluyoruz” dedi.

 

Tereddütler giderildi hak sahipleri memnun

Bilgilendirme toplantısına gelen vatandaşlar kafalarındaki soruları tek tek sorarak tereddütlerini giderdi. Bölgenin yeni imar planı ile vatandaşların güvenlikli, sosyal donatı ve yeşil alanları bulunan site tarzı modern bir hayata geçeceklerini dile getiren Akgül kasıtlı olarak çıkarılan dedikodulara itibar edilmemesini istedi. Toplantıya Ak Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammet Abdullah Özer, Mamak Belediyesi Meclis Başkan Vekili Erdal Ak, Belediye Meclis Üyeleri, başkan yardımcıları, birim müdürleri ve hak sahibi vatandaşlar katıldı. Mutlu Mahallesi’nde imar değişikliği yapılan kısım 110 bin metrekarelik bir alanı kapsıyor ve alan üzerinde 310 hak sahibi vatandaş bulunuyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Kentsel, dönüşümde, yakaladığı, başarılı, çizgiyi, devam, ettiren, Mamak, Beledi
Yorumlar
Haber Yazılımı