Haber Detayı
25 Temmuz 2013 - Perşembe 11:18
 
Mesut Şahingöz'den Adaylık Açıklaması
Etimesgut’ta AK Parti’nin önde gelen isimlerinden Mesut Şahingöz, son günlerde hakkında çıkan dedikodularla ilgili bir açıklama yaptı.
Etimesgut Haberi
Mesut Şahingöz'den Adaylık Açıklaması

Bir dönem Etimesgut Belediyesi’nde Belediye Başkan Yardımcılığı yapan, AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Belediye Meclis Üyesi Mesut Şahingöz, Belediye Başkan Adaylığı ile ilgili olarak gazetemize bir açıklama yaptı.

Şahingöz açıklamasında “Bugüne kadar, 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerle ilgili olarak adaylığım konusunda herhangi bir açıklama yapmamama rağmen bilhassa MHP’den adaymışım gibi çeşitli anketlerde ismimin bulunması tamamen yanlış ve işgüzarlıktır” dedi. AK Parti ile ilgili olarak Etimesgut’ta aday olabilecek isimlerin konuşulmasını spekülasyon olarak değerlendiren Şahingöz, “Şahsım adına bugüne kadar herhangi bir açıklama yapmadım. İlerleye zaman ne gösterir bilinmez. AK Parti cephesinde de zaten seçimlerle ilgili bir start verilmiş değil. Buna rağmen çeşitli anket kuruluşlarında ismimin yer alması hatta MHP’den aday olacakmışım gibi gösterilmesi yanlış bir olaydır ve tamamen işgüzarlıktır. Kaldı ki Etimesgut’ta MHP’nin adayı zaten bellidir. Benim böyle bir düşünce içerisinde olmam ihtimal bile olamaz” diye konuştu.

AK Parti’de seçim startının Eylül ayında verileceğini düşündüğünü söyleyen Mesut Şahingöz, “Partimiz öncelikli olarak Büyükşehir Adayını açıklayacaktır. Benim düşüncem bu yönde ve Büyükşehir Adayının ilçeler üzerinde de rolü büyük. Ahenkli bir çalışma için bunun böyle olması gerekir” açıklamasında bulunurken, şahsıyla ilgili olarak “Etimesgut Belediye Başkanlığına adaylığım konusunda şu anda yorum yapmam. Seçim startı verildiği zaman gereken açıklamayı yaparız” dedi.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut’ta, AK, Parti’nin, önde, gelen, isimlerinden, Mesut, Şahingöz, son,
Yorumlar
Haber Yazılımı