Haber Detayı
08 Ekim 2017 - Pazar 22:00
 
MHP Ankara İl Başkanlığı'na Turgay Baştuğ Seçildi
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Başkanlığı 12. Olağan Kongresi, ATO Congresium’da yapıldı. Turgay Baştuğ’un tek aday olarak katıldı.
Siyaset Haberi
MHP Ankara İl Başkanlığı'na Turgay Baştuğ Seçildi

MHP Ankara 12. Olağan İl Kongresinde Ankara Milletvekili Mustafa Mit'in başkanlığında oluşturulan divan heyetinin seçilmesiyle başladı. Yönetiminin yaptığı faaliyetlere ilişkin bilgilendirmenin yapılmasından sonra kürsüye çıkan Turgay Baştuğ, 48 yıllık siyasi tarihinde parti içi demokrasiyi en iyi şekilde uygulayan partinin MHP olduğunu ifade etti.
 
Baştuğ; “Kongreler, teşkilatların mensuplarına hesap verdiği, istişare ettiği, programlarını anlattığı, onay aldığı yerlerdir. Hepinizin hatırlayacağı üzere 1 Kasım seçim sonuçlarını bahane eden ve bugün çok şükür MHP çatısı altında olmayan bazı isimler uzunca bir müddet gündemimizi işgal etti. Liderimiz Devlet Bahçeli, sırayla adaylık açıklaması yapan bu şahıslara olağan kongremizin takvimini hatırlatmış, ‘samimiyseniz çalışmalarınızı yapın günü gelince ülkücü hareketin karşısına çıkarsınız’ demişti. Ama onlar bu samimiyetten uzaktı, hepsinin çok ama çok acelesi vardı. Onların derdi bir oldubittiye getirerek MHP’yi ele geçirmek ve paradigmasını değiştirerek karanlık ellerin uydusu yapmaktı” dedi.
 
Turgay Baştuğ, kongrenin sonucunda tek kazananın davaları olduğunu vurgulayarak; “Terör örgütleri bir anda harekete geçerek ülkemizi hedef almışlardır. Dost maskesi altına gizlenen müttefik ülkeler asıl yüzünü göstermeye başladı. Türk milletinin birliğini ve dirliğini hedef alanlar ve onların işbirlikçi maşaları hain emellerine asla ulaşamayacaktır. Çünkü Türk milletinin yegane umudu MHP ayaktadır ve hiçbir fitne tohumunun yeşermesine izin vermeyecektir. Liderimiz Devlet Bahçeli, attığı adımlarla ülkemiz üzerinde oynanan tüm oyunları bozmuştur, bozmaya da devam etmektedir” şeklinde konuştu. Mevcut Başkan Fatih Çetinkaya ise “Ankara İl Başkanlığı gibi şerefli bir vazifeye yeni seçilecek olan kıymetli ülküdaşım, dava arkadaşım Turgay Baştuğ ve yönetimine de başarılar diliyorum. Kendilerinin Ankaramızda devraldıkları bayrakları yorulmadan, bıkmadan mücadele ederek azimle, çalışarak hedefe varacaklarını ve önümüzdeki seçimlerde de Başkent’e MHP’nin sancağını dikeceklerine yürekten inanıyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun” dedi.
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: MHP, Ankara, İl, Başkanlığı'na, Turgay, Baştuğ, Seçildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı