Haber Detayı
21 Aralık 2017 - Perşembe 10:32
 
MHP'den Etimesgut'ta Gövde Gösterisi
MHP Ankara İl Başkanlığı koordinesinde, Etimesgut İlçe İstişare toplantısı gerçekleştirildi. Korkut Ata Kongre Merkezi’nde düzenlenen istişare toplantısında partililer salonu doldururken genel siyaset ve Etimesgut ile ilgili önemli mesajlar verildi.
Etimesgut Haberi
MHP'den Etimesgut'ta Gövde Gösterisi

KONGRE SALONU DOLDU TAŞTI, PARTİLİLER SALONA SIĞMADI

MHP Etimesgut İlçe İstişare toplantısında büyük bir coşku yaşandı. Etimesgut Belediyesi Korkut Ata Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda partililer salonu hınca hınç doldururken birçok partili toplantıyı ayakta izlemek zorunda kaldı. MHP Ankara İl Teşkilatı koordinesinde düzenlenen Etimesgut İlçe İstişare toplantısına Ankara Milletvekili Mustafa Mit, MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ ve İl Yönetimi, MYK Üyeleri, MHP Etimesgut İlçe Başkanı Halil Şahingöz ve yönetim kurulu, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Belediye Meclis Üyeleri, Kadın Kolları, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, Dernek Başkan ve yöneticileri, muhtarlar ve çok sayıda partili katıldı.

ŞAHİNGÖZ: HAZIRIZ, DONANIMLIYIZ, HEYECANLIYIZ

Toplantının açılış konuşmasını, MHP Etimesgut İlçe Başkanı Halil Şahingöz yaptı. Şahingöz konuşmasında, göreve geldikleri günden bu yana durmaksızın çalıştıklarını belirtirken “Azim ve kararlılıkla her bir dava arkadaşımız bu kutlu ülkünün yükselmesi için yoğun emek ve çaba göstermektedir” dedi. Etimesgut’un 6 bölge ve 36 mahalleden oluştuğuna dikkat çeken Şahingöz, “Bölge ve mahalle temsilcilerimizin asil ve yedekleri olmak üzere tamamı tespit edilmiştir. Etimesgut İlçe Teşkilatımız Genel Başkanımızdan gelecek tüm direktif ve uygulamaları anında sahada gerçekleştirecek şekilde hazır, donanımlı ve heyecanlıdır. Etimesgut,  geçmişten günümüzü ülkücü bayrağın şerefle dalgalandırıldığı her bölgesinde ülkücü mührün izlerinin bırakıldığı MHP bugün olduğu gibi gelecekte de iktidar sahibi olabileceği bir ilçemizdir” dedi.

Şahingöz sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yerel iktidar olduğumuz Etimesgutumuz, Türkiye’nin en hızlı büyüyen ve gelişen, hizmet alan göz nuru bir ilçedir. Birlik beraberlik dayanışma ve heyecanla bu iktidarı ilimize ve ülkemize taşıyabilecek vazife anlayışına sahip, yapılan hizmetlerle taraflı tarafsız herkesin gönlüne girmeyi başarmış bir belediye başkanımız var. Hem yerelde hem de genelde üç hilalli bayrağımızı başarıyla dalgalandırabilmek için hep birlikte gayret göstermekteyiz. Şüphesiz ki zafer inananlarındır. Cennet mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in açtığı yolda, liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin yürüdüğü çizgide sadakatle yürüyoruz. Günümüzü, ayımızı, yılımızı planlarken bu anlayış çerçevesinde hareket ediyoruz. Türkiye’nin demokratikleşme, normalleşme ve istikrar içinde bir yönetim yapısına kavuşabilmesi için mücadele ediyoruz. MHP Genel Merkezimizin üstlendiği sorumlu, tutarlı ve kararlı duruşu korumak, siyasi pozisyonunu tartışmasız muhafaza etmek, bundan sonrası için de Etimesgut Teşkilatının yapacağı faaliyetlerin temelini oluşturacaktır.”

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

ENVER DEMİREL: HAYIRLARA VESİLE OLSUN

Aynı zamanda Divan Heyetinde de yer alan Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, istişare toplantısında yaptığı konuşmasında “Öncelikle istişare toplantımızın hayırlı olmasını, güzel sonuçların çıkıp memleketimize, milletimize, Ankaramıza, İlçemize katkı sağlayacaktır. İl Başkanlığımızın öncülüğünde Etimesgut İlçe Teşkilatımıza yakışır bir istişare toplantısı yapıyoruz.  Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

TURGAY BAŞTUĞ: DEVLETİMİZİN TEMİNATIYIZ

Ardından kürsüye gelen MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ ise, konuşmasının başında İstiklal Marşı yazarımız Mehmet Akif  Ersoy’un doğumunun 144. yıldönümü vesilesiyle rahmetle ve şükranla andığını belirterek “Cenab-ı Allah’tan Türk Milletine bir daha İstiklal Marşı yazdırmamasını diliyorum” dedi.  Bu tür toplantıların birbirimizi anlama ve tanımada önemli toplantılar olduğunu vurgulayan Baştuğ, “Ülkemizin, Milliyetçi Hareket Partisi’ne en çok ihtiyaç duyduğu şu zorlu süreçte birlik ve beraberliğimizi pekiştirecek ve partimizin gücüne güç katacaktır.  Ülkemiz son günlerde her türlü ihanetin, her türlü alçaklığın muhatabı olmuştur. Ülkemiz üzerinde gözü olanlar, her türlü kumpası sahneye koymaktan geri durmamaktadırlar. Ülkemizi tıpkı Kurtuluş Savaşı yıllarında olduğu gibi varlık sorunuyla, beka sorunuyla karşı karşıya bırakmaya çalışmaktadırlar. İçinde bulunduğumuz bu süreçte milletimiz kendine bir umut ışığı ararken çok şükür Sayın Genel Başkanımız ferasetiyle, duruşuyla, devlet adamlığı tecrübesiyle, elini yüreğini gövdesini taşın altına koymuş ülkemizi ve milletimizin kurtuluşuna öncülük ederek teminatı olmuştur. “ dedi.

MHP’nin Etimesgut’ta ki önemini bildiklerini kaydeden Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ, “3 dönemdir üç hilalli bayrağımızı Etimesgut’ta dalgalandıran Sayın Belediye Başkanımız Enver Demirel, burada başarılı çalışmalara imza atmıştır. Sayın Başkanımıza ve çalışma arkadaşlarına, emeği geçenlere ve kendisine destek veren ülküdaşlarımıza buradan teşekkür ediyorum. Şimdi Etimesgut’ta aldığımız kutsal emaneti bir dönem daha taşıma vaktidir. Bugünden tezi yok herkes çalışmaya başlayacak. Hepimiz sahada olacak. Çalıştıkça güçleneceğiz. Herkesin her kesimin içinde olacağız” şeklinde konuştu.

Baştuğ, Etimesgut’un bugün 600 bine yakın nüfusa sahip olduğunu hatırlatırken seçmen profilleri üzerinde de bir değerlendirme yaptı. Son seçim sonuçlarını da hatırlatan Ankara İl Başkanı, “Etimesgut Belediye Başkanlığını kazanmak elbette çok önemli. Ancak Büyükşehir Belediyesi’ni kazanmadan, Merkezi Hükümetten güçlü olunmadan ilçe belediye başkanlığını yapmanın ne denli zor olduğunu en iyi belediye başkanlarımız bilir. Biran evvel üzerimizdeki ölü toprağını atarak çalışma zamanındayız. Teşkilatlarımız çok daha güçlenmeli, üye sayılarımızı artırmalıyız” dedi. Turgay Baştuğ, hedeflerinin başta Etimesgut Belediye Başkanlığı olmak üzere Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını da kazanmak olduğunu söyledi.

ENVER DEMİREL ADAY GÖSTERİLECEK Mİ?

Ardından kürsüye çıkan MHP Ankara Milletvekili Mustafa Mit, Milliyetçi Hareket’in tarihsel süreçte ülkemiz siyaseti üzerinde yer aldığı konumu ve etkisini anlattı. Mit, geçmişten de örnekler vererek bugün MHP’nin ve Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin ülkemiz siyasetindeki öneminin üzerinde durdu. 1 saatten fazla süren Mustafa Mit’in konuşması salonu dolduranlar tarafından dikkatle takip edildi. Mit’in konuşmasının ardından istişare toplantısında soru-cevap bölümüne geçildi.

Salonda bulunan bir partilinin “Sayın Enver Demirel’i yeniden Etimesgut Belediye Başkan Adayı olarak gösterecek misiniz?” sorusuyla ilgili olarak, Ankara Milletvekili Mustafa Mit “Sayın Başkan Enver Demirel’i siz seçtiniz, yine siz aday yapacaksınız” şeklinde cevaplandırdı.

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, kalabalık

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: MHP'den, Etimesgut'ta, Gövde, Gösterisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı