Haber Detayı
30 Kasım 2017 - Perşembe 18:35
 
MHP'den, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım'a Kınama
MHP Etimesgut İlçe Başkanı Halil Şahingöz, gazetemize yaptığı açıklamada Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım'ı, böyle bir kutsal görevde 'siyaset' yaptığı gerekçesiyle kınadıklarını belirtti.
Etimesgut Haberi
MHP'den, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım'a Kınama

Etimesgut'ta bugün açılan Şehit Astsubay Seçkin Çil Anaokulu'nun açılış töreninde, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım'ın MHP'yi yok saydığı, Şehit Aileleri ve Gaziler Vakfı ile Derneklerini görmezden geldiği gerekçesiyle MHP Teşkilatı tarafından kınandığı ve protesto edildiği görüldü. Açılış törenine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'nın yanı sıra Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel, şehit Astsubay'ın çalışma arkadaşları olan asker ve komutanlar ile AK Parti ve MHP İlçe Başkanları da katıldılar.

Davetliler arasında yer alan MHP Etimesgut İlçe Başkanı Halil Şahingöz, kendilerinin yok sayıldığını ve AK Parti İlçe Başkanı'nın anons edilmesine, davet edilerek plaket verme törenine bile çağırılmasına tepki göstererek "Burası siyaset arenası değil" dedi.

Şahingöz konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Etimesgut'ta bugün açılışı yapılan ve davet edildiğimiz Astsubay Şehit Seçkin Çil Anaokulu'nın açılış töreninde; Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürü resmen siyaset yapmıştır. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, hem kürsüdeki konuşmasında hem de plaket verilmesi esnasında AK Parti İlçe Başkanını anons ve davet etmiş, ancak orada protokolde hazır bulunan diğer siyasi partileri, Şehit Aileleri ve Gaziler Vakfı ve Derneklerinin Şube Başkanlarını, hem de Milliyetçi Hareket Partisi hazirunu olarak bizleri anons ve davet etmemiştir.
Milliyetçi Hareket Partisi Etimesgut İlçe Başkanlığı olarak kendisini esefle kınıyor ve protesto ediyoruz. Burası siyaset arenası değildir. Bundan sonraki programlarda aynı tutum ve davranışlarına devam ederse bu kez tavrımız çok sert olur"

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: MHP'den,, İlçe, Milli, Eğitim, Müdürü, Ayfer, Yıldırım'a, Kınama,
Yorumlar
Haber Yazılımı