Haber Detayı
19 Haziran 2017 - Pazartesi 00:06
 
MHP Türkmen Soydaşlarımızla İftar Yaptı
MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, teşkilat mensuplarıyla birlikte, Ramazan münasebetiyle çeşitli ülkelerden Türkiye’ye sığınan Öbek ve Türkmen ailelerin yanı sıra Şehit ailelerini ziyaret ederek iftar ve sahur sofralarına misafir oldular.
Siyaset Haberi
MHP Türkmen Soydaşlarımızla İftar Yaptı

ANKARA – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Ankara Milletvekili Erkan Haberal, Erzurum Milletvekili Kamil Aydın ve teşkilat mensuplarıyla birlikte, Ramazan münasebetiyle çeşitli ülkelerden Türkiye’ye sığınan Özbek ve Türkmen ailelerini ziyaret ederek iftar ve sahur sofralarına misafir oldular.

PURSAKLARDA 2 AİLEYE KONUK OLDULAR

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, TBMM İdare Amiri ve MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal, MHP Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın ile birlikte Pursaklar’da yaşayan Afganistan’dan gelen iki Özbekistanlı soydaşımızın evlerine misafir oldular. İl Başkanı Çetinkaya başkanlığındaki heyet, Ankara İl Kadın Kolları ve Pursaklar İlçe Teşkilatı mensuplarıyla birlikte Ubeyde Muhammedi ailesini ziyaret ederek birlikte iftar yaptılar.

MHP heyeti, iftar sonrasında yine Pursaklar’da yaşayan Kamerdin Özbek ailesini ziyaret ettiler ve birlikte çay içip sohbet ettiler.

YENİMAHALLE’DE SAHUR ZİYARETİ

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya ve Ankara Milletvekili Erkan Haberal ile MHP Yenimahalle İlçe Teşkilatı mensupları, sahurda da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin masraflarını üslenerek sağlığına kavuşmasına vesile olduğu Telafer’den gelen Türkmen çocuğu Ayşe’nin ailesine konuk olarak birlikte sahur yaptılar.

HABERAL’IN SÖZLERİ

TBMM İdare Amiri ve MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal, İl Teşkilatının her Ramazan olduğu gibi bu yıl da Özbek ve Türkmen soydaşlarımızın evlerine konuk olup birlikte iftar yapıp sohbet ettiklerini, bu programa da kendilerinin katılarak soydaşlarımızın sıkıntılarını dinlediklerini söyledi.

Haberal, özellikle yerini yurdunu terk ederek Türkiye’ye sığınan soydaşlarımızın Türkiye’de üvey evlat muamelesi görmelerinden derin ızdırap duyduğunu ifade etti. Erkan Haberal, Irak’tan ve Suriye’den gelen mültecilerin aksine Türkmenlerin ekonomik, sosyal ve sağlık sıkıntılarının yoğun olduğunu belirterek Türk Devletinin soydaşlarımıza sahip çıkmalarının artık zamanının geldiğini bildirdi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: MHP, Türkmen, Soydaşlarımızla, İftar, Yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı