Haber Detayı
17 Mayıs 2018 - Perşembe 01:34
 
Milletvekili Adayları 30 Milyon TL Harcayacak
Seçim takviminin netleşmesinin ardından siyasi partiler ve milletvekili adayları propaganda çalışmalarını hızlandırıyor.
Siyaset Haberi
Milletvekili Adayları 30 Milyon TL Harcayacak

Siyasilerin, seçmenler üzerinde etki bırakmak amacı ile sürdürdüğü çeşitli faaliyetlerin en önemli ayaklarından birini ise matbu ürünler oluşturuyor. Her bir adayın matbaa harcamalarının ortalama 50 bin lirayı bulacağını ifade eden bidolubaski.com’un CEO’su Ömer Atakoğlu, siyasilerin basılı ürünlere olan taleplerinin, bayrak, çakmak ve kalem üzerinde yoğunlaştığını ifade ediyor. Atakoğlu “Geçmiş dönem seçimlerinden edindiğimiz tecrübelere göre milletvekili adayları ortalama 50 bin TL harcıyor. Bu seçimde yaklaşık 30 milyon TL’lik matbaa harcaması bekliyoruz” dedi.

24 Haziran'da yapılacak cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimi öncesinde, adayların isimlerini duyurmak amacı ile yürüttükleri kampanyaların önemli bir kısmını matbaa ayağı oluşturuyor. Afiş, poster, kartvizit, bayrak, kalem, anahtarlık gibi basılı materyaller ile seçmenlere kendilerini ifade etmeyi hedefleyen siyasiler matbaalarda hareketliliğe neden olurken, bu harcamalarının 50 bin lirayı bulacağı tahmin ediliyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Milletvekili, Adayları, 30, Milyon, TL, Harcayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı