Haber Detayı
19 Ocak 2018 - Cuma 22:03
 
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Eryaman'da Karne Dağıttı
Okul öncesi eğitim kurumları ile ilk ve ortaöğretimdeki yaklaşık 18 milyon öğrenci, karnelerini alarak yarıyıl tatiline çıktı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Eryaman Kooperatifler Birliği Ortaokulunda 2017-2018 eğitim öğretim yılı birinci dönem karne dağıtım törenine katıldı.
Etimesgut Haberi
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Eryaman'da Karne Dağıttı

Okul öncesi eğitim kurumları ile ilk ve ortaöğretimdeki yaklaşık 18 milyon öğrenci, karnelerini alarak yarıyıl tatiline çıktı. Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, Eryaman Kooperatifler Birliği Ortaokulunda 2017-2018 eğitim öğretim yılı birinci dönem karne dağıtım törenine katıldı.

Yarıyılı tamamladıklarını anımsatan Yılmaz, öğrencilerin çok başarılı bir yarıyılı geride bıraktığına inandığını dile getirdi. Öğrencilerden yarıyıl tatilinin hakkını vermelerini isteyen Yılmaz, şöyle konuştu: "Bu tatilin hakkını vermeleri, öncelikle iyi bir dinlenme, dinlenmenin yanında bol bol kitap okuma, ailesiyle birlikte şehrini, beldesini tanıma, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere katılma... Çünkü sportif, sosyal, kültürel faaliyetlerin çocuklarımızın sosyal gelişimlerine de katkısı olacağına inanıyoruz. ´Beşikten mezara kadar eğitim´ diyoruz. Her zamanı mutlaka değerlendirmek lazım. En iyi zaman değerlendirme kitap okumakla olur ama mutlaka sosyal ve kültürel bir etkinliğe katılarak da çocuklarımızın, evlatlarımızın kendilerini sosyal yönden geliştirmelerini istiyoruz. Karnelerinden dolayı kendilerini tebrik ediyoruz. Onlara en büyük desteği veren öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. Velilere de teşekkür ediyoruz." Yılmaz, yarıyıl tatilinde öğrencilere ödev verilmeyeceğini belirterek, "Ödev kesinlikle vermiyoruz, genelgeyi de gönderdik. Sadece öğretmenlerimizden evlatlarımıza bu tatil döneminde rehberlik yapmalarını, yönlendirici olmalarını istiyoruz." dedi. Öğrencilere "Öğretmenleriniz ödev vermedi değil mi?" diye soran Bakan Yılmaz´a öğrenciler "evet" cevabını verdi.


Karne dağıtım törenine, MEB Yusuf Tekin, Bakan Yardımcısı Orhan Erdem'in yanısıra Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel'de katıldı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Milli, Eğitim, Bakanı, İsmet, Yılmaz,, Eryaman'da, Karne, Dağıttı,
Yorumlar
Haber Yazılımı