Haber Detayı
09 Temmuz 2017 - Pazar 11:02
 
Milli Görüş’ten 'Adalet' Talebine Cevap Geldi
Milli Görüş’ün önemli isimlerinden, Ankara ve Etimesgut siyasetinin de tanınmış siyasetçilerinden Orhan Tatlı, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nın ‘Adalet Yürüyüşü’nü değerlendirdi.
Siyaset Haberi
Milli Görüş’ten 'Adalet' Talebine Cevap Geldi

Orhan Tatlı, Türkiye’nin ve Dünya’nın yeni bir adalet anlayışına ihtiyacını olduğunu belirtirken “Siyonizmin kontrolündeki dünya düzenlerinin ne Türkiye’ye ne de dünyada ki ülkelere adalet getirmediğini biliyoruz ve görüyoruz.” Dedi.

TEK ÇÖZÜM ADİL DÜZEN

Tatlı, bugünkü sistemde uygulanan adalet anlayışının iflas ettiğini belirterek şu açıklamayı yaptı:

“Milli Görüş olarak, Erbakan hocamızın bize önerdiği, mücadelesini verdiğimiz ‘Adil Yeni Dünya Düzeninin’ zamanının geldiğini, bu kurulacak Adil Düzen’in bütün ihtiyaçlara cevap vereceğini, Türkiye’nin önderliğinde ülkelerin ihtiyacı olan adalete cevap verecek Adil bir sistem öneriyoruz. Bunun için dünyaya örnek Milli, yerli Başkanlık sistemi için Meclis’ten çıkaracağımız uyum yasaları, Adalet ve Hak’ka dayalı, CHP’nin de desteklediği uyum yasalarıyla bunu sağlayarak Türkiye’de uygulayacağımız yeni düzen ve sistem bütün dünyaya örnek teşkil edebilir.

BUGÜNKÜ DÜZEN ADALET GETİRMİYOR

Herkes parti çıkarlarını, şahsi menfaatlerini bir kenara bırakıp tıpkı atalarımız adaleti dünyaya hakim kıldığı gibi biz de unu başarabiliriz. Aksi taktirde eski düzen ne bizim ülkeye, ne İslam Dünyasına ve dünyamıza huzur, barış ve adalet getirmeyecektir. Herkesi samimi adalet anlayışına davet ediyoruz. Milli Görüş adına kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Milli, Görüş’ten, 'Adalet', Talebine, Cevap, Geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı