Haber Detayı
10 Ocak 2018 - Çarşamba 10:20
 
Milli Görüş'ten Devlet Bahçeli'ye Destek
Milli Görüş önderi ve Ankara’nın önemli siyasetçilerinden Orhan Tatlı, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin almış olduğu Başkanlık seçiminde aday göstermeme kararını desteklediklerini söyledi.
Siyaset Haberi
Milli Görüş'ten Devlet Bahçeli'ye Destek

Tatlı, 1991 seçimlerinde Refah Partisi’yle MHP’nin yapmış olduğu ittifakta olduğu gibi Başkanlık seçiminde de ilk turda Ülkücü Hareket’in lideri Devlet Bahçeli ile Nizam-ı Alem davasının lideri Mustafa Destici, Cumhurun Reisi Recep Tayyip Erdoğan’a destek vereceklerini açıkladıklarını hatırlatarak “Bin yıllık Milletin görüşünü 6 oku saplayan Osmanlı’nın, Batı’ya özenen CHP’nin, Terör örgütlerinin temsilcisi HDP ve Erbakan Hocamızın ölümünden sonra 40 yıl Abdülhamit’in yanında kendini gizleyen sapatayistler, Osmanlı’ya ihanet eden Abdülhamit’in paşaları gibi Erbakancı gözüken sapatayist siyanizm sakallı uşaklarıyla ittifak kuracağını her fırsatta dillendiren muhalefet partilerinin önünü açmak için seçim kanunları meclisten geçirerek Hak Hak’la, Batıl Batılla birleşecek. Başkanlık seçiminde kim kiminle olduğunu turnusol kağıtı vazifesi görecek, seçime milletimiz şahit olacaktır” diye konuştu.

   Orhan Tatlı, “Milli Görüşcüler olarak CHP’nin İslam'a hançer gibi saplanan 6 okuna yay olacağımıza, Milleti aydınlık medeniyetine yeniden ışık olan AK Parti’yle ve tarihte olduğu gibi bayrağımızın sembolü 3 hilal ile muhasır menedineyete ulaşmak için Başkanlık seçiminin ilk turunda Reisi Cumhura destek olacağız. Milli Görüş adına kamuoyuna saygıyla duyururuz” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Milli, Görüş'ten, Devlet, Bahçeli'ye, Destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı