Haber Detayı
10 Ekim 2014 - Cuma 00:51
 
Milli Tren İçin Düğmeye Basıldı
Milli otomobil için babayiğit aranırken Türkiye Vagon Sanayii AŞ(TÜVASAŞ)Genel Müdürü Erol İnal, Milli Tren müjdesi ile sevince sevinç kattı.
Güncel Haberi
Milli Tren İçin Düğmeye Basıldı

Türkiye Vagon Sanayii AŞ (TÜVASAŞ) Genel Müdürü Erol İnal, "Milli Tren Projesi"nde imalat sürecinin yakında başlayacağını belirterek, "Allah'ın izniyle en fazla 2,5 sene içinde milli tren raya konulacak" dedi.

İnal, şirkette düzenlediği basın toplantısında, TÜVASAŞ'ın ülkenin en büyük kuruluşlarından biri olduğunu vurgulayarak, şirketin sanayi odalarının ciro üzerinden yaptığı değerlendirmelerde ilk 500 firma içinde yer aldığını söyledi.

Başta Sakarya olmak üzere bölgenin TÜVASAŞ gibi güçlü bir değere sahip çıkması gerektiğini ifade eden İnal, göreve başladığı dönemde fabrikanın kapatılacağı veya başka ilçeye taşınacağı konusunda asılsız iddialar olduğunu anımsattı.

İnal, TÜVASAŞ'ın 70 küsur milyon liralık cirosunun 383 milyon liraya yükseldiğine işaret ederek, "Türkiye'nin ilk 500 sanayi kuruluşu içinde tüm kategorilerde 260'ıncı sıradayız. TÜVASAŞ, bu ilk 500 değerlendirmesindeki kamu kuruluşları kategorisinde 10'uncu oldu" diye konuştu.

kaynak: cafesiyaset

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Milli, otomobil, için, babayiğit, aranırken, Türkiye, Vagon, Sanayii, AŞ(TÜVASAŞ
Yorumlar
Haber Yazılımı