Haber Detayı
14 Haziran 2018 - Perşembe 21:17
 
Milyonlarca Vatandaş İçin Son Tarih 31 Temmuz 2018
Boçlara yapılandırma imkanı getirildi. Buna göre kanundan yararlanabilmek için başvurular 31 Temmuz'da sona erecek.
Ekonomi Haberi
Milyonlarca Vatandaş İçin Son Tarih 31 Temmuz 2018

Borçlara yapılandırma imkânının getirilmesi mükellefler için son derece önemli olduğu belirtilen açıklamada, “7143 sayılı kanun tebliğ ile özellikle geçmiş dönem borçlarının ödenmesinde olağanüstü imkânlar" getiriliyor.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada;
"Vergi dairesi, BAĞ-KUR, SGK, belediye gibi kamu kurumlarına borcu olan mükelleflerin 31 Temmuz 2018 tarihine kadar bu kurumlara başvurulması ve yapılandırma kapsamına giren borçların tamamının ödenmesi durumunda gecikme faizlerinin tamamının silinecektir.

Yapılandırma kapsamına giren borç asıllarında bir indirim yapılmamaktadır. Ancak, bu borç asıllarına uygulanan gecikme cezası, gecikme faizi ve gecikme zamları ile vergi cezalarının tamamı silinmektedir.

Taksitlendirme durumunda ise düşük bir faiz oranı ile iki ayda bir ödemek üzere 18 eşit taksitte ve 36 ayda ödenebilecek.

Kanundan yararlanabilmek için başvurular en geç 31 Temmuz 2018 tarihine kadar ilgili idareye yapılabilecek, yeniden yapılandırılan vergi borçlarının ilk taksiti 31 Ağustos 2018 tarihine kadar, SGP primlerinin ilk taksiti ise 1 Ekim 2018 tarihine kadar ödenebilecek. Taksit ödemeleri kredi kartı ile yapılabilecek” denildi.
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Milyonlarca, Vatandaş, İçin, Son, Tarih, 31, Temmuz, 2018,
Yorumlar
Haber Yazılımı