Haber Detayı
15 Mayıs 2013 - Çarşamba 10:25
 
Misket Konak Park Açılışa Hazırlanıyor
Mamak'ın çehresini değiştiren büyük projelere imza atan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül yapımı tamamlanan Misket Konak Park'ta incelemelerde bulundu.
Mamak Haberi
Misket Konak Park Açılışa Hazırlanıyor

Ak Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammet Abdullah Özer ile birlikte Misket Konak Parkı gezen Akgül, konak inşaatının tamamlandığını, çevre düzenlemesinin yapıldığını söyledi. Akgül; "Mamak'ta ihtiyacı hissedilen yatırımlar birer birer tamamlanıyor.

Modern inşaat tekniklerini klasik mimariyle buluşturduğumuz Misket Konak Park'ı 20 bin metre karelik alanda inşa ettik. Yılların getirdiği en büyük sorun olan gecekondu sorununu çeşitli kentsel dönüşüm projeleriyle adım adım çözüyoruz. Bunun yanı sıra yeni yaşam alanları, kültürel hizmet binaları yaparak Mamaklıların hizmetine sunuyoruz. Misket Konak Park değişime öncülük edecek büyük yatırımlarımızdan sadece birisi. Mamaklılara hizmet edecek olan Konak Park'ın şimdiden bütün vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

 

Konak'a Ulaşım Üç Şekilde Yapılabilecek

Misket Konak Park içerisinde anfi, 2 adet düğün salonu, çok amaçlı salon, çocuk oyun alanı, fitness alanı, hanımlar lokali ve koşu yolları bulunuyor. Mamak'a en hakim tepelerden birinde inşa edilen Konak Park'ın etrafında taş duvarlarla inşa edilen seyir terasları ve seyir kuleleri de bulunuyor. Araçla ve yürüyerek ulaşımın mümkün olduğu Misket Konak Park'ta yatay arazi asansörleri de bulunuyor. Üç şekilde ulaşımın sağlanacağı konak açılış için gün sayıyor.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Mamakın, çehresini, değiştiren, büyük, projelere, imza, atan, Mamak, Belediye, B
Yorumlar
Haber Yazılımı