Haber Detayı
05 Aralık 2019 - Perşembe 13:23
 
Miss Angel Of Turkey Ankara'da Yapılıyor
TV ekranlarının tanınmış isimlerinden ve her ikisi de Ankaralı olan illüzyonist Abidin ve ‘O Ses Türkiye’nin yarışmacılarından Emre’nin birlikte organize ettiği MİS ANGEL OF TURKEY güzellik yarışması 19 Şubat günü Grand Ankara Hotelinde gerçekleştirilecek.
Güncel Haberi
Miss Angel Of Turkey Ankara'da Yapılıyor

Okurlarımızın yakından tanıdığı ve her ikisi de Ankaralı olan ‘Yetenek Sizsiniz’ yarışmacısı İllüzyonist Abidin ve ‘O Ses Türkiye’den şarkıcı Emre ile, birlikte organize ettikleri ‘Miss Angel of Turkey’ yarışması hakkında görüştük. İlk kez Ankara’da böylesi bir organizasyonun, güzellik yarışmasının yapıldığını belirten Abidin ve Emre, yarışmayla ilgili sorularımıza içtenlikle yanıt verdiler. Ankara’nın moda sektöründe de var olduğunu kanıtlarcasına geniş katılımlı ve ciddi bir organizasyon gerçekleştireceklerini belirten Abidin Özçelik ile Erdinç Emre Eryılmaz; güzellik yarışması hakkında bilgi verdiler.

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

- Merhabalar, ben Abidin Özçelik illüzyonistim. Organizasyonlar yapıyor, sahne dolayısıyla deneyimlerimi otellerde, AVM'lerde ve kültür merkezlerinde sergiliyorum. 

 

-Merhabalar ben de Erdinç Emre Eryılmaz, müzisyenim. Aynı şekilde organizasyonlar düzenliyor bunun yanında konser veriyor ve sahneler düzenliyorum.

 

Böyle bir yarışma nereden aklınıza geldi? Amaç nedir?

Biz, 17 yıldır Erdinç ile birlikteyiz ve güzel çalışmaları imza atmak istiyoruz. Benim ailem zaten moda sektöründe. Moda sektöründe İstanbul’da önemli işler yaptık. Osmanbey’de, Fatih’de mağazalarımız vardı...  Defilelere zaman zaman katılıyorduk. Devamlılığını sürdüren Best Model  ve Miss Turkey gibi yarışmalara baktığımızda, bu tür yarışmaların tiyatro salonlarına sığmayacağını düşünerek bunu büyük bir şekilde tasarlama ve organize etme kararı aldık. Bunda da yer olarak ilk tercihimiz tabii ki Ankara oldu.

Aynı şekilde yarışmacı olduğumuz bazı dönemlerde oldu bizim.. Buradan ötürü aldığımız bilgilerden geçmişimiz kuvvetli oldu. Bu konuda gereken tecrübeye sahibiz.

Güzellik yarışmalarının eskiye göre cazibesi var mı yok mu?

Aslında amacımız şu; yarışmaya gelen kızlarımızın nasıl bir heyecana sahip olduklarını görebiliyoruz.  Neler yapabileceğimizi, gelen kızlarımızla birlikte neler yapabileceğimizi biliyoruz. Evet biz çok genciz ama hayal konusunda ikimizin de karşılığını bulabileceğimiz bir yarışma düzenliyoruz.  Başkent’te düzenleyeceğimiz güzellik yarışmasında ilk beklentimiz prestij ve Ankara’nın da ismini öne çıkarmak. Türkiye’ye eşsiz bir proje kazandırma amacını taşıyoruz.

Süreç nasıl ilerliyor?

Miss Angel Of Turkey Güzellik yarışmasının finalini 19 Şubat Çarşamba 2020’de Ankara’da gerçekleştireceğiz. Çeyrek final,  yarı final ve son olarak final. 14 Aralık günü Cumartesi günü çeyrek, 18 Ocak 2020 tarihinde ise yarı finallerimiz olacak. Online başvurularımız var. Şu ana kadar yarışma için başvuran adaylarımızın sayısı 300’ü geçti. Başvuracak kızlarımızda aradığımız kriterlerin başında 1.70 boy, 18-25 arası yaş, TC vatandaşı olması gerek. Eleme sürecinde jürilerimiz ve sponsorlarımız olacak. Elemeleri bunlarla birlikte yapacağız. Modellik konusundaki düşüncelerini sahnede uygulayabilmeleri açısından süreç bu şekilde olacak.

Biliryorsunuz ki Angel "MELEK" demek ve bizim içinde her kadın bir çiçek olduğu kadar aynı zamanda bir melek. Oturduk günlerce kafa patlattık ve Abidin'le beraber bu yarışmanın ismi "MISS ANGEL OF TURKEY" olmalı dedik.

 

Güzeli daha güzel yapmak istiyoruz. Böylesi bir proje hem turizm hemde prestij anlamında ülkemize değer katması niteliğinde çalışmalar sürdürme amacını taşıyoruz. Neden bu yarışmanın bir dünya markası olmasın? Bunun için bir engel yok ve yapabileceğimize elbette ki inanıyoruz. Bu konuda her şeyi düşündük, tasarladığımız her şey masada hazır. Tüm hazırlıklarımız bitti.

 

MİSS ANGEL OF TURKEY’IN DİĞERLERİNDEN FARKI NEDİR?

Miss Angel sadece bir yarışma değil aynı zamanda eğitici ve öğretici bir okul, bir modellik okulu ve biz bu okulu en değerli zirvesine ulaştırabileceğimize inanıyoruz. Gençliğimiz ve heyecanımızın vermiş olduğu inanç ve sahne deneyimlerimiz bu heyecana ortak olabilecek insanlarla bizi karşılaştıracağına inanıyoruz.

Ankara’nın, Türkiye’nin böyle bir şeye ihtiyacı var. Globalleşmek istiyoruz, bütün dünyanın Türk kadınını tanımaya ihtiyacı var. Sadece giyim üzerine yönelik defilelerin yapılmaması lazım. Yarışmamıza katılacak, bizlere katkı sağlayacak sponsorlarımıza bağlı olarak değişik konularla ilgili defileler de yapacağız. Örneğin perde sponsorumuz var, perde tanıtımıyla ilgili defileler yapacağız. Yine bir başka düşüncemiz, kablo firmasıyla görüştük ve bizlere sponsor olacak. Kablo defilesi yapmayı düşünüyoruz.  Çikolata sponsorumuz var, çikolata ile ilgili değişik düşüncelerimiz var.

YARIŞMANIN ÖZELLİKLERİ VE KONSEPTİYLE İLGİLİ OLARAK BİLGİ VERİR MİSİNİZ? YARIŞMAYLA İLGİLİ NE KADAR YOL ALDINIZ?

Bu sadece bir güzellik yarışması değil. Aynı zamanda sponsor  firmaların da tanıtımlarının yapılacağı ve karşılığını bulabileceği büyük bir yarışma olacak.  Yakında televizyon programlarında ve gazetelerde bu yarışmadan bahsedildiğinde aslında ne anlatmak istediğimizi daha iyi anlayacaksınız. Biz para kazanmak için değil Türkiye'ye proje kazandırmak için bu yarışmanın başını çekiyoruz. Ve bu yarışmanın geldiği nokta  bizden çok hepimizi mutlu edecek.

Beklentilerimizin çok üzerinde bir karşılık bulduk. İlgi ve alakanın çok yoğun olduğunu görüyoruz. 300’ün üzerinde başvuru bir rekor sayılır. Bir istediysek 10 bulduk. Çünkü Ankara’da yapılan diğer yarışmalara bakacak olursak, bu kadar başvuruyu onlar görmemişler.

Bir kere bu yarışma TV kanallarında yayınlanacak. Bu da hiç yapılmadı Ankara’da. TV’de yayınlanacağı için jüriler canlı yayında oy verecekler, öte yandan canlı oylama sistemiyle programı izleyenlerde oy kullanabilecekler. Canlı ve aynı zamanda adil bir yarışma olacağını söyleyebiliriz. Eurovision tarzı bir oylama olacak. İnternet sitemizden bu oylamaya katılabilecekler. Bu konuda 5 yıldır birlikte çalıştığımız Acun Medya ile görüşüyoruz.

Aynı zamanda Victoria Secret sahnesi kuracağız. Sahnede belli başlı kareografiler olacak. Örneğin ben müzisyenim, söyleyeceğim şarkı üzerinde kızlarımız ona göre sahnede kendilerini gösterecekler. Sahneye çok önem veriyoruz. Bu konuda kareograf hocalarımızdan destek alıyoruz. Dünya Dans Federasyonu yine aynı şekilde bizlere bu konuda katkı sağlayacak.

SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK? YARIŞMACILARA ÖDÜL VERİLECEK Mİ?

Kamp dönemimiz 15 gün sürecek. 10 gün Ankara, 5 gün Marmaris. Finale 21 kızımız çıkacak. Kamp dönemimize katılacaklar. Bunlardan 16 tanesi asil 5 tanesi yedek. Çünkü ne olur ne olmaz diye yedek kızlarımızın da olması gerekli. Aynı zamanda kesinlikle bir yabancı dil bilme zorunluluğu olacak. Çünkü kızlarımızı yurt dışına da çıkarmak istiyoruz ve bu nedenle yabancı dili zorunlu kılıyoruz.

Para ödüllerimiz var. Geçmişte yapılan güzellik yarışmalarında bu para ödüllerinin sahiplerine ulaşmadığını da biliyoruz. Biz bu konuda daha dikkatliyiz. Para ödülünü, canlı yayında cam fanus içine koyacağız. Birinci olan güzelimiz buradan içinde para olan çantayı alıp gidecek. Bu da hiç yapılmadı şimdiye kadar. Dizi oyunculuğu, sinema oyunculuğu gibi ödüllerimiz var. Ödüller konusunda önümüzdeki süreçte değişik sürprizler de hazırladığımızı söyleyebiliriz.

Bunu her yıl yapabileceğimiz global bir yarışma haline dönüştürmek istiyoruz.

Sponsor firmalarımız istediği yüzü, istediği kızımızı seçebilir. Yarışmacı kızlarımızın menejerliğini de bizler yapacağız.

Bizlerin bu yarışmaya başlamamızın en büyük etkenlerinden birisi de Serpil Babacan olmuştur diyebiliriz. Çünkü kendisi sürekli olarak bizleri, böyle bir yarışma yapmamız konusunda teşvik etti, bizi böyle bir yarışmaya itti. Bizim daha iyisini yapabileceğimiz konusunda çok gayretleri oldu. Özellikle Ankara’da böyle geniş çaplı bir yarışmanın yapılabileceğini anlattı.

MİSS ANGEL OF TURKEY 2020 HEYECANI BAŞLADI!

SERPİL BABACAN, GÜZELLİK YARIŞMASIYLA İLGİLİ NE DÜŞÜNÜYOR?

Ankara’nın tanınmış ve önde gelen Güzellik Merkezlerinden Serpil Babacan Güzellik Salonları’nın sahibi Serpil Babacan’da, Şubat ayında başkentte düzenlenecek olan Miss Angel Of Turkey’in ana sponsorlarından birisi. Konuyla ilgili olarak görüşlerini aldığımız ve proje ortaklarından olan Serpil Babacan’da şu görüşleri paylaştı:

“Ben Abidin ve Emre’yi birkaç yıldır tanımıyorum. Gerçekten çok yetenekliler. Çok temiz, çok güzel kalpleri var. Bu organizasyonun üstesinden herkes gelemeyebilirdi. Çünkü ciddi anlamda çok ayrıntı, çok detay var. Ben daha önce farklı bir güzellik yarışmasına daha katılmıştım. Abidin ve Emre’nin organize ettiği bu güzellik yarışması, şimdiye kadar yapılanların çok çok üzerinde diyebilirim. Ayrıntılarıyla takip ediyorum, çok başarılı olacak.. Ankara’da yapıyor olması harika bir duygu. Başkentimiz memur kentinden çıkacak, güzellik yarışmalarının yapıldığı bir kente dönüşecek.”

BAŞVURU İÇİN NELER YAPMAK GEREKİYOR?

Öncelikle @missangelofturkey instgram adresimizden paylaşımlarımızı gerçekleştiriyoruz. Bunun yanında www.missangelofturkey.com adresimizden güncel haberleri bulmaları mümkün. Başvuru içinde http://missangelofturkey.com/basvuru-formu/ formunu doldurmaları yeterlidir.

 

Şu anda sokaklarda ve AVM’lerde standlarımız kurulu ve buralarda da yüz yüze başvuru noktalarından yapabilirler. Ama online başvuru sistemimize de internet sitemizden ulaşabilirler.

 

SON OLARAK VERMEK İSTEDİĞİNİZ MESAJ VAR MI?

 

Gökyüzüne bakın ve yıldızları izleyin. Size bakan gözleri gördüğünüzde asıl neden niçin varoluşunuzu hatırlayacaksınız, teşekkür ederiz.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Miss, Angel, Of, Turkey, Ankara'da, Yapılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı