Haber Detayı
18 Ağustos 2020 - Salı 10:07
 
Murat Ilıkan'dan Haymana Yolu İçin Çağrı
Başkent Ankara’da trafiği en yoğun olduğu ana arterlerden birisi olan Haymana Bulvarı’ndaki trafik sorunu günden güne büyürken, Ankara Büyükşehir Belediyesi MHP Grup Başkanvekili Murat Ilıkan sorunun bir an çözülmesi gerektiğini söyledi.
Siyaset Haberi
Murat Ilıkan'dan Haymana Yolu İçin Çağrı

Haymana Bulvarı’nda özellikle yaz aylarında hafta sonu yaşanan trafik yoğunluğu artarak devam ederken, koronavirüs sürecinde bu sorun artık sürücüler için bir çile haline geldi.

Ankara’yı Haymana ilçesine de bağlayan bulvar güzergâhına Mogan Park’ın yanı sıra düğün salonları ve ve hobi bahçeleri de eklenince Haymana Bulvarı’ndaki trafik sorunu iyice gün yüzüne çıktı. Koronavirüs sürecinde insanların hafta sonlarını bahçelerinde ve villalarında geçirmek istemesi, Başkentin en büyük sayfiye alanlarından birisi olan Mogan Park’a on binlerce insanın gelmesi, normalleşme süreciyle birlikte düğünlerin başlaması Haymana Yolu’ndaki trafik akışı daha da artırdı.

 

Bu çileyi yeni düzenleme bitirir

ABB MHP Grup Başkanvekili Murat Ilıkan, Haymana Bulvarı’nda sürücülere zor anlar yaşatan trafik sorununa dikkat çekerek problemin bir an önce çözülmesini istedi. Ilıkan, Haymana Bulvarı’nda özellikle hafta sonu akşam saatlerinde adeta bir trafik kaosu yaşandığına ve bu konuda Büyükşehir Belediyesi meclisinde bir önerge verdiklerine de dikkat çeken ılıkan şu ifadelere yer verdi;

Gölbaşı Haymana yolu trafiği özellikle yaz aylarında günde on binlerce aracın geçtiği bir güzergâh olmaktadır. Trafiğindeki yoğunluk nedeni ile Ankara Konya Karayolu’nu da tıkayacak duruma gelmektedir. Ankara Büyükşehir Belediyesinin bu sorunu bir an evvel çözmesi, bu yaraya neşter vurması, bu trafik çilesine son vermesi gerekmektedir. Haymana yolunun bu yoğun araç trafiğini karşılayacak şekilde fiziki uygunluğa ulaştırılması, yol ve trafik düzeninin değiştirilerek rahatlatılması gerekmektedir.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Murat, Ilıkan'dan, Haymana, Yolu, İçin, Çağrı,
Yorumlar
Haber Yazılımı