Haber Detayı
04 Aralık 2017 - Pazartesi 19:00
 
Murat Ercan'dan Sincan İle İlgili Önemli Açıklamalar
Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Radyo Banko’ya konuk oldu. Yaklaşık 2 saat süren yayında Başkan Ercan, kendisine yöneltilen soruları cevapladı.
Sincan Haberi
Murat Ercan'dan Sincan İle İlgili Önemli Açıklamalar

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Ankara’nın en çok dinlenen radyolarından biri olan Radyo Banko’nun canlı yayınında Efsane Hüseyin’in sorularını yanıtladı.  Başkan Ercan canlı yayında, Sincan’da devam eden ve yapılacak olan hizmetleri anlattı. “Sincan’a hizmetkâr olmaya geldik” diyen Başkan Ercan, “Belediye Başkanı olmak demek, dert babası olmak demek” diye konuştu.

 SARAYCIK PROJESİ

Saraycık projesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Ercan, “TOKİ ile başlattığımız Saraycık Kentsel Yenilenme projesi ile Sincanımızda yepyeni bir şehir kuruyoruz. Saraycık mahallemiz, modern binaları, yolları, sosyal yaşam merkezleriyle önemli bir değere kavuşuyor. Mülk sahibi vatandaşlarımızın beklentilerini de dikkate alarak hazırladığımız Saraycık Kentsel Yenilenme Projesi ile 6 bin konutta 30 bin kişiye yaşam alanı sunulacak. Başlangıç aşamasından bitimine kadar bölge halkımızın çıkarlarının korunduğu Saraycık Kentsel Yenilenme Projesi’nde vatandaşımızın yüzde 95’iyle iş birliği sağladık. Saraycık’ta konut karşılığı anlaşma yapan hak sahiplerine kira yardımı yapılmaya başlandı” diye konuştu.

“DEVAM EDEN PROJELER EN KISA SÜREDE BİTİRİLECEK”

Başkan Ercan, devem eden projelerin en kısa sürede tamamlanması için yoğun mesai harcadıklarını bildirdi. Projelerle ilgili bilgi veren Başkan Ercan, “Fatih Bölgesinde yapımına başladığımız spor tesisimizin tamamlanmasıyla burada geleceğin sporcuları yetişecek. Polatlar mahallesinde oluşturulacak yeni Küçük Sanayi Sitemiz ile ise sanayi esnafımıza daha modern, huzurlu ve güvenli bir ortam sağlanmış olacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca Şahintepesi’nde inşa edilecek spor tesisi ile de Sincan, sporda Ankara’nın gözdesi olacak. Sincan’a Dev Kent Meydanı yapılacak. Yeni kent meydanı ile Sincanımız ferah bir nefes alacak. Fatih Bölgemize ise Kültür ve Kongre Sarayı inşa ediliyor. Selçuklu ve Osmanlı motifleriyle inşa edilen Kültür ve Kongre Sarayımız kültür ve sanatın merkezi olacak” dedi.

“SİNCANIMIZA VE İNSANIMIZA HİZMETKÂR OLMAYA GELDİK”

Belediyecilik anlayışıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Başkan Ercan, sosyal belediyeciliğin kendisi için çok önemli olduğunu ifade etti. “İnsanlarımızın neye ihtiyacı olduğunu tespit edip, hizmeti onlar talep etmeden ayağına götürmek bizim için en önemlisi” diyen Başkan Ercan, “Sincanımıza ve insanımıza hizmetkâr olmaya geldik” dedi.

“HALKIN AYAĞINA BİZ GİDECEĞİZ”

Göreve geldiği ilk günden itibaren vatandaşlarla birebir görüşmelerde bulunan ve bunun devam edeceğini belirten Başkan Ercan, “Halkın biz ayağına gideceğiz, hep içinde olacağız, el ele kol kola bir arada olacağız. Halk hep belediye başkanını yanında görecek. Halkın derdine ortak olacağız” diye konuştu.

BAŞKAN ERCAN’DAN HASTANE MÜJDESİ

Başkan Ercan Sincanlıların dört gözle beklediği yeni hastaneyle ilgili müjdeyi verdi. Ercan, “Çok şükür hastaneyle ilgili her türlü pürüzü aştık. İhale tarihimiz 9 Ocak 2018 olarak sisteme girişi yapıldı. Sincan’ımıza hayırlı olsun” dedi.

BANLİYÖ TREN HATTI NE ZAMAN AÇILACAK?

Başkan Ercan, mevcut bakımı yapılan Banliyö tren hattının Şubat ayı içerisinde açılacağının müjdesini verdi. TCDD tarafından ulaşım ağına alınan yeni hat planı ile Sincan ve Kayaş arası sefer gerçekleştiren banliyö treninde son istasyon Yenikent olacağını belirten Başkan Ercan, mevcut hatta Kavun Pazarı, Yenikent Sanayi ve Akçaören tren istasyonlarının ilave edileceğini belirtti. Başkan Ercan, bu hat içinde çalışmaların başladığını ve 2018’in ilk çeyreğinde ihalesinin yapılacağını söyledi.

YENİKENT-TEMELLİ BAĞLANTI YOLU

Geçtiğimiz aylarda temeli atılan Yenikent-Temelli bağlantı yolu çalışmasıyla ilgili bilgi veren başkan Ercan, “Eskişehir devlet yolu, Ayaş devlet yolu ve İstanbul Çevreyolunu birbirine bağlayacak olan Bağlantı Yolları Projesi’yle Sincanımız önemli bir kavşak noktası haline geliyor. Kara Yolları Genel Müdürlüğü’nün ulaşım ağına alınan yol üzerinde; 7 köprülü kavşak, 7 alt geçit, 5 üst geçit, 3 demiryolu alt geçit köprüsü ve 700 metrelik bir viyadük olacak. 6 Organize Sanayi Bölgesi’nin de içerisinden geçecek olan yaklaşık 40 kilometrelik bulvar ile şehrimizin trafiği rahat bir nefes alacak. 325 milyon değerindeki dev yatırımın 2019 yılının Eylül ayında bitmesi planlanıyor” ifadelerinde bulundu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Murat, Ercan'dan, Sincan, İle, İlgili, Önemli, Açıklamalar,
Yorumlar
Haber Yazılımı