Haber Detayı
13 Mayıs 2022 - Cuma 14:59
 
Murat Köse, Mansur Yavaş'a Meydan Okudu!
Ankara Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Murat Köse Mansur Yavaş’a açtı ağzını yumdu gözünü...
Siyaset Haberi
Murat Köse, Mansur Yavaş'a Meydan Okudu!

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısının ilk gününde Başkan 
Mansur Yavaş sergilediği nobran tavırlarla demokrasiye yakışmayan bir meclis başkanlığına imza attı.
 
Hiçbir gruba söz hakkı tanımayan Yavaş, ne soru önergeleri ile görüş aldı ne de gündem dışı konuşmalara izin verdi.
 
ABB AK Parti Grup Başkan Vekili Murat Köse'nin Nisan ayı toplantısında gündeme getirdiği "kabile" iddialarından öyle gözü korkmuş olacak ki Mayıs ayı toplantısında susturma politikası yürüttü. Mikrofonlar açılmadı, demokrasi sessizliğe büründü.
Duruma itiraz eden meclis üyeleri, Mansur Yavaş tarafından kapıda hazır bekleyen zabıtalarla tehdit edildi. Seçilmiş üyelere "Zabıtalara attırırım seni" diyerek parmak sallarken olan oldu. Zabıtalar milletin meclisini bastı. 
 
ABB Meclisinde konuşturulmayan ABB AkParti Grup Başkan Vekili Murat Köse, Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık, Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Caner Can, Güdül Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar ve AK Parti Ankara İl Başkanvekili Mehmet Yılmazer ile kameraların karşısına geçti. 
 
Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Murat Köse, mayıs ayı meclis oturumunda yaşanan "söz vermeme" tartışması sırasında salona zabıtaların girmesine tepki gösterdi.i
 
Başkan Murat Köse, yapılan Mayıs ayı ilk oturumunda, bir aydır anlattığı kabile yönetiminin kötü bir uygulamasını yaşadıklarını söyledi. 
 
ABB Başkanı Mansur Yavaş'ı, bir kesimin tanımadan ilgi duyduğunu öne süren Başkan Murat Köse, " Maalesef Mansur Yavaş'ın, hem ABB'yi hem de meclisi yönetemediğini arka arkaya burada görmüş olduk. Hatta konuşan meclis üyelerini zabıta ile attırma tehdidini ve arkasından da zabıtaların nasıl meclise girdiğini gördük. Sayın Mansur Yavaş'ın nasıl kontrolden çıktığını ve o koltuğa yakışmayacak şekilde hangi ifadeleri kullandığına da tüm Ankaralılar şahit oldular" diye konuştu.
 
ABB AK Parti Grup Başkan Vekili Murat Köse, Yavaş'ın eleştirilere tahammül edemediğini öne sürerek, "Geçen ay sorduğum sorulara cevap veremedi. Bir ay geçti bugünde cevap veremedi. Sonuçta burada soru önergeleri vermiştik. Onları okumamıza ve onlarla ilgili yorum yapmamıza izin vermedi. Kendisini bu konuda da yargıya şikayet edeceğiz. Bu konuda da bir dilekçe ile beraber bu haksız durumu tespit etmeye çalışacağız. Sayın Mansur Yavaş'ı ben meclis toplantısına davet ediyorum, hodri meydan diyorum. Gelsin, ben bir soru sorayım o soruma cevap versin. O soru sorsun ben cevap vereyim. Sayın Mansur Yavaş karşıma çıksın sorularıma cevap versin. Bu aslında siyasetçinin en önemli özelliklerinden bir tanesidir. ABB meclisinde yeni sorularımla bu kabile yapısını buradaki gayri nizami yapıyı çeteyi daha da net belgelerle beraber ispat edeceğim" diye konuştu. 
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Murat, Köse,, Mansur, Yavaş'a, Meydan, Okudu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı