Haber Detayı
22 Ağustos 2017 - Salı 01:11
 
Müslüm Bakır: AK Parti Etimesgut İlçe Başkanlığı'na Adayım
Bundan bir sure once AK Parti Etimesgut İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu açıklayan Müslüm Bakır, Ankara İl Teşkilatı’na giderek adaylık müracaatını yaptı.
Etimesgut Haberi
Müslüm Bakır: AK Parti Etimesgut İlçe Başkanlığı'na Adayım

AK Parti Etimesgut İlçe Teşkilatı, 17 Eylül günü yapılması planlanan Olağan İlçe Kongresi’ne hazırlanırken, İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu açıklayan Müslüm Bakır Ankara İl Teşkilatı’na giderek adaylık müracaatında bulundu. Bakır, AK Parti Ankara İl Binası önünde konuyla ilgili olarak gazetemize açıklama yaparken “Partimizi Etimesgut’ta iktidar yapabilmek ve daha güçlü bir yönetim ve teşkilat oluşturabilmek için İlçe Başkanlığı’na aday oldum ve bugün de müracaatımı İl Başkanlığımıza verdim. Etimesgut’umuza hayırlı olsun” diye konuştu.

HEDEF GÜÇLÜ TEŞKİLAT

Müslüm Bakır, açıklamasında “Uzun yıllardır Etimesgut’ta yaşıyorum, partimizin kuruluşundan bu yana değişik kademelerinde görev aldım. Etimesgut’u cadde cadde, sokak sokak biliyorum. Sorunları biliyorum. Etimesgut Belediyesi’ni nasıl kazanırız bunun hesabını yapıyorum. 17 Eylül’de yapılması düşünülen ilçe kongremizde de ilçe başkanlığına adayım. Partililerimizin, İl Teşkilatımızın ve Genel Merkezi’mizin desteğini bekliyorum. 2 dönemdir kazanamadığımız Etimesgut Belediyesi Başkanlığı’nı 2019 yılında kazanmak istiyoruz ve bunun için güçlü bir teşkilat yapısını da ortaya çıkarmamız gerekiyor. Birlik ve beraberliğimizi bozmadan hep birlikte 2019 yılında Belediye seçimlerini kazanacağız inşallah” dedi.

KONGRE ÖNCESİNDE SÜRPRİZ GELİŞMELER

İlçe Kongresine az bir sure kala, mevcut İlçe Başkanı Mehmet İkbal Yılmaz aday olmayacağını açıklarken Yılmaz’ın bu kararı sürpriz olarak nitelendirildi. İlçe Başkanının bu açıklaması, teşkilatta hareketli günlerin yaşanmasına vesile olurken bugüne kadar İlçe Başkanlığı için Etimesgut’un tanınmış esnaflarından Müslüm Bakır’ın dışında başka bir aday çıkmadı. Önümüzdeki süreçte adaylık yarışında kimlerin ortaya çıkacağı merakla bekleniyor.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Müslüm, Bakır:, AK, Parti, Etimesgut, İlçe, Başkanlığı'na, Adayım,
Yorumlar
Haber Yazılımı