Haber Detayı
09 Haziran 2018 - Cumartesi 00:55
 
Mustafa Ak, Darp Edilen Genç Kızı Ziyaret Etti
Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin afişlerini asan kişinin saldırısına uğrayan Merve S.’ye geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.
Keçiören Haberi
Mustafa Ak, Darp Edilen Genç Kızı Ziyaret Etti

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam ile birlikte hala olayın şokunu yaşayan üniversite öğrencisi Merve S.’yi Keçiören’deki evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Mustafa Ak, “İnsanlık dışı bir olay, hiçbir şekilde şiddetin mazereti olamaz, tek kelimeyle vahşet… Bizler de olayın takipçisi olacağız. Çok geçmiş olsun.” diye konuştu.

Olayın nasıl olduğunu da soran Ak’a genç kız, “Ben kardeşimle hastaneye gitmek için durakta bekliyordum, benimle birlikte durakta bekleyen bir kişiyle seçimler üzerine sohbet etmeye başladık, ben Cumhurbaşkanımızın 52 oyla ilk turda seçileceğini söyledim. O sırada Muharrem İnce’nin afişlerini asan Nazife Cansu Delibaş isimli şahıs Cumhurbaşkanımıza ağza alınmayacak hakaretler etmeye başladı. Sözlü saldırıda bulundu. Ben Cumhurbaşkanımızı savundukça kadın sürekli hakaret ve küfür ediyordu. Daha sonra kadın geldi benim saçımdan tuttu, saçımı kopardı. Saçımdan tutup başımı öne eğdiği için pek fazla göremedim ama çevredekiler müdahale etti. Bizi ayırdılar. Muharrem İnce’nin kağıtlarını asanlarla birlikte bir araca binip uzaklaşmaya çalıştılar. Ben onların kaçtıklarını düşünerek arkalarından koşup plakalarını almaya çalıştım. Şikayette bulunacağımı söyledim. Onlar olay yerinden uzaklaştıklarında 115’i arayıp ekip talebinde bulundum.” ifadeleriyle yaşadığı dehşeti anlattı.

OLAYIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam da “Ne cesur kızmışsın, helal olsun sana aferin.” dedi. Başkan Ak’a darp izlerini ve saçının yolunan kısmını gösteren Merve S. “Bu saldırı beni yıldırmadı ve korkutmadı, her yerde savunmaya devam edeceğim, onu çok seviyorum. Bunu yapan şahıs benden ve Sayın Cumhurbaşkanımızdan özür dilemedikçe de olayı kapatmayacağım.” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Mustafa, Ak,, Darp, Edilen, Genç, Kızı, Ziyaret, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı