Haber Detayı
08 Mayıs 2022 - Pazar 00:50
 
Mustafa Arslanoğlu Oldukça İddialı Geliyor
Ankara Esnaf Odaları, esnaf ve sanatkarları 8 Mayıs Pazar günü (bugün) yapılacak olan ANKESOB seçimlerine odaklandı. Olağan Genel Kurul’da başkanlık için Mehmet Yiğiner ve Mustafa Arslanoğlu yarışıyor. Ankara Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Arslanoğlu gazetemize adaylığı ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.
Güncel Haberi
Mustafa Arslanoğlu Oldukça İddialı Geliyor

Mustafa Arslanoğlu 4 yıl önce yapılan seçimlere gölge düştüğünü ve demokratik bir seçim olmadığını, oy kullanan delegelerin baskı altına alındığını  belirterek “Bu seçimlerde birlik olacağız ve birlikte başaracağız” diye konuştu.

 
      Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (ANKESOB) 8 Mayıs Pazar günü yapacağı 44. Olağan Genel Kurul toplantısına hazırlanıyor. Mevcut başkan Mehmet Yiğiner ile Ankara Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Mustafa Arslanoğlu’nun başkanlık için yarışacağı Genel Kurul, Altındağ Kültür Sarayı’nda yapılacak
 
 ANKESOB Adaylığı için kendisiyle görüştüğümüz Ankara Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Mustafa Arslanoğlu oldukça iddialı konuştu. Bundan 4 yıl önce yapılan seçimleri, beklenenin üstünde oy almasına rağmen baskılar ve olumsuzluklar karşısında kaybetmişti. Bu seçimler için “Birlik olacağız, birlikte başaracağız” sloganıyla yola çıkan Arslanoğlu gazetemize şöyle konuştu:
 
 
    4 YIL ÖNCE SEÇİMLERE GÖLGE DÜŞÜRÜLDÜ
 
    “2018 yılında yapılan Genel Kurul’da  ANKESOB Başkanlığına ekibimle birlikte aday oldum. O seçimlerde mevcut yönetimin seçim esnasında yaptığı davranışlar ve seçim kurulunun bazı konulara da müsaade etmesiyle, Esnaf Odalarımızın başkan ve yöneticilerinin kendi iradeleriyle oy kullanmalarına engel olundu. Bu seçimlere, demokrasi adına gölge düştüğüne inanıyoruz. 4 yıllık süreçte bizlerde çalışmalarımızı Esnaf Odamızda, projelerimizle devam ettik. Ankara’da ve Türkiye’de bir çok oto sanatkarları esnafımızın ve araç sahiplerinin sorunlarının çözümü ve projeler üretirken esnafının takdirini kazanan bir Esnaf Odası Başkanlığı yürütmekteyiz. Buradaki yaptığımız çalışmaları Ankara Esnaf Odalar Birliği’nin çatısı altında, Ankara’da ki esnaf ve sanatkarlarımıza yayarak hizmet etmeyi düşünüyoruz.”
 
 
ESNAFIN SORUNLARINA  SAHİP ÇIKMIYORLAR!
 
 "Mevcut yönetim yıllardan beri Ankara esnaf ve sanatkarlarına proje üretecek, sorunlarına çıkacak konularda etkisiz kalmıştır. Ankara’da 130 bine yakın esnaf ve sanatkarımız bulunmaktadır. Esnaflarımızın her geçen gün sorunları artmaktadır. Bu noktada Birlik ve yönetiminin daha çok çalışması, daha çok proje üretmesi ve sahada olması gerektiğine inanıyoruz. Biz tüm bunları Ankara Oto Sanatkarları Odası’nda bunları başardık. İnşallah ANKESOB’ta Oda Başkanlarımızın, yöneticilerimizin, deneticilerimizin  hatta Genel Sekreterlerimizin de beraber istişare ederek yöneteceği bir Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği istiyoruz. Başkanlığa adayım, inşallah 8 Mayıs’ta yapılacak Genel Kurul’da Esnaf Odası Başkanlarımızın ve yöneticileri-mizin takdirini kazanmayı umuyoruz.”
 
DELEGELER BASKI ALTINA ALINMASIN!
 
    Mustafa Arslanoğlu, demokratik bir seçim istediklerini de sözlerine eklerken, “Şunu belirtmeliyim ki; Oda Başkanlarımızın ve yöneticilerimiz hiç kimsenin baskısı altında kalmasın. Bu dönem geçen dönem seçimleri gibi olmayacak. İnsanları açıktan oy kullanarak zorla baskı altında tutarak hür ve özgür iradesine gölge düşürmeden, şeffaf ve demokratik bir ortamda Oda Başkanlarımızın ve yönetimlerinin iradesine saygı duymamız gerekir. Ben bu iradeye güveniyorum, saygı duyuyorum. Çünkü onlar bir esnaf, bir sanatkar..” dedi.  
 
     Ankara’nın, Odaların, esnaf ve sanatkarların geleceği için bir oyun çok önemli olduğunu vurgulayan Arslanoğlu sözlerine şöyle devam etti:
    “Herkesin bir oyu var. Bir oy çok önemli. Bizler; bu bir oyu hizmet adına, Esnaf Odalarının markası olma adına, esnafın sorunlarının çözülmesi adına, esnaflarımıza sahip çıkılması adına saygı ve sevgi çerçevesinde birlik beraberliğimizin üst seviyeye çıktığı bir yönetim anlayışıyla yönetime talibiz.”
 
 
PANDEMİ SÜRECİNDE 
ÇALIŞMALAR YETERSİZ KALDI
 
    ANKESOB Yönetimin pandemi sürecinde esnaf ve sanatkarlara gereken desteği vermediğini de belirtirken “Mehmet Yiğiner’in kendi ifadesiyle söylüyorum.. Ankara Valili-ğimizin, Büyükşehir Belediyemizin yaptığ yardımları esnaf odalarımıza belli çerçevede maske, kolonya ve dezenfektan şeklinde yardımda bulundu. Yeterli midir, kesinlikle değildir. Yeterli olmadığını zaten Oda Başkanlarımızın, esnaf ve sanatkarımız bunu yaşadı ve gördü, her zaman dile getirdiler.” açıklamasında bulundu.
     Güçlü Odaların, güçlü esnafın ve güçlü Birliğin olması için yola çıktıklarını söyleyen Mustafa Arslanoğlu projeleriyle ilgili olarak Genel Kurul’da açıklamalarda bulunacağını da belirtti.
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Mustafa, Arslanoğlu, Oldukça, İddialı, Geliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı