Haber Detayı
09 Haziran 2018 - Cumartesi 12:24
 
Mustafa Tuna, Etimesgut'ta İftar Programına Katıldı
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Ramazan ayı ilçe ziyaretleri kapsamında bu kez Etimesgut’taydı. Başkan Tuna, orucunu yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı mahalle iftarıyla açtı.
Etimesgut Haberi
Mustafa Tuna, Etimesgut'ta İftar Programına Katıldı

Etimesgut Atilla Eşer Caddesinde kurulan iftar sofrasında vatandaşlarla buluşan Başkan Tuna’ya, Ak Parti Etimesgut İlçe Başkanı Ebubekir Kipel, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Balamir Gündoğdu ve Vedat Üçpınar eşlik etti.

 

BAŞKAN TUNA: “MESELE; MEMLEKETİN VE MİLLETİN BEKASI MESELESİ”

İftar öncesi vatandaşlara seslenen Başkan Tuna’nın gündeminde yine 24 Haziran seçimleri vardı:

“24 Haziran seçimden öte bir durum. Memleketin ve milletin bekası meselesi. Yurt dışındaki düşmanlarımızın yurt içindeki ortaklarıyla birlikte ülkemizin aleyhine oynadıkları oyunları biliyoruz. Cumhurbaşkanımızı ve ekibini devre dışı bırakıp Türkiye’yi eski sıkıntılı dönemlere götürmek istiyorlar. Suriye gibi, Irak gibi, Türkiye’yi de nasıl sıkıntıya sokabiliriz diye plan yapıyorlar. Milletimiz bunları çok iyi görüyor.

Türkiye erken seçim kararı aldığında, Amerika’da ve Avrupa’da neden itirazlar yapıldı? Erken seçimi yapacak olan Türkiye iken onlara ne oluyor? Çünkü hesapları bozuldu, 2019’da seçim yapılacak olsaydı planlarını ona göre hazırlamışlardı. Erken seçim olunca bu planları bozulduğu için telaşlandılar. Bu sebeple bu herhangi bir siyasi seçimden öte Türkiye’nin bekası milletin, geleceğiyle ilgili bir tercih günüdür. Milletimiz nasıl 15 Temmuz’da bu hainlere fırsat vermediyse, 24 Haziran’da da bunlara fırsat vermeyerek, ülkemizin gelişmesi noktasında da çok ciddi mesafeleri almış olacak inşallah.”

 

BAŞKAN TUNA’DAN ULAŞIM MÜJDESİ

Başkan Tuna, Etimesgutlulara da müjdeler verdi. İstasyon Caddesi’ndeki ulaşımla ilgili sıkıntının giderileceğini, ihalesinin kısa süre içinde yapılacağını vurgulayan Başkan Tuna, şunları söyledi:

“Büyükşehir olarak Etimesgut ilçemize yaptığımız ve yapacağımız hizmetler noktasında teşkilatımızla beraber el ele daha iyi hizmetler vermek için gayret ediyoruz. Özellikle Etimesgut ilçemizin ulaşım noktasında İstasyon Caddesindeki yol probleminin sonuna yaklaştık. Önümüzdeki aylar içerisinde ihalesini gerçekleştirip inşaatına başlayacağız. Bağlıca’dan Çevre Yolu’na bağlantıyla ilçede araç trafiğini daha da rahatlatacağız. Bunun yanında BAŞKENTRAY projemiz faaliyete geçti. Bu proje ayrıca Etimesgut ilçemize ulaşım noktasında fayda sağlamış olacak”

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ve hatıra fotoğrafı çektirdiği Başkan Tuna, iftar programından sonra Ak Parti Seçim Merkezini de ziyaret ederek, seçim çalışmaları hakkında istişarelerde bulundu.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, Alpay Bektaş ve Köksal Gül dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise

 

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Mustafa, Tuna,, Etimesgut'ta, İftar, Programına, Katıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı