Haber Detayı
23 Mayıs 2013 - Perşembe 21:32
 
Mustafa Tuna, İstaşare Toplantılarını Sürdürüyor
Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, istişare toplantılarına devam ediyor.
Sincan Haberi
Mustafa Tuna, İstaşare Toplantılarını Sürdürüyor

Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “Birlikte Yönetim” anlayışı çerçevesinde ilçe sakinleri ile buluşmaya devam ediyor. Sincan için yapılacak hizmetlere halkın iradesinin yansıması gerektiğini savunan Başkan Tuna, sivil toplum kuruluşlarıyla ve vatandaşla yaptığı istişare toplantılarını sürdürüyor.  Esnaf, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarla yaptığı istişare toplantılarına hızla devam eden Başkan Tuna, bu kez de Malazgirt Mahallesinde oturan vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşın istek ve görüşlerini dinleyen Başkan Tuna, projeler hakkında da bilgi verdi.

500 BİN VATANDAŞA EL ELE

Belediyecilik anlayışını dürüstlük, şeffaflık ve adalet ilkeleri üzerine kurduklarını ifade eden Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, bu ilkeler doğrultusunda çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.

Her bölgeye eşit hizmet verildiğini vurgulayan Başkan Tuna; “Kentimizde yapacağımız projelerimizi vatandaşlarımızın görüş ve önerilerini alarak hayata geçiriyoruz. Böylece vatandaşlarda yapılan projelere sahip çıkıyor. Yaptığımız çalışmaları sivil toplum kuruluşları, ilgili kurum ve kuruluşlar ve 500 bin vatandaşımız ile el ele vererek ilçemizin gelişmesine katkı sağlıyoruz." dedi.

CAMİİ MÜJDESİ

Başkan Tuna, ilçenin merkezinde yer alan Hitabet Camisinin yenileneceğini müjdeledi. Daha iyi hizmet vermesi için bakıma alınacağını duyuran Başkan Tuna’ya ilçe sakinleri destek verdi.

 

GÜREŞLER 29 HAZİRAN’DA

Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, ata sporu yağlı güreşlerin bu yıl, 29 Haziran’da yapılacağını müjdeledi. Sincan Şehir Stadyumunda yapılacak yağlı güreşlerde pehlivanlar kispetlerini giyip hünerlerini gösterecek.

VELİLERDEN TEŞEKKÜR

Sincan Belediyesi ve SİSİAD işbirliği ile hizmete sunulan okuma salonlarının velilerin büyük takdirini topladığını söyleyen Başkan Tuna, maddi durumu yetersiz olan ailelerin çocuklarına hizmet veren okuma salonlarının velilerin imdadına koştuğunu söyledi.

Gelecek neslin önemini her zaman vurgulayan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna; “ SİSİAD ile ortaklaşa açtığımız okuma salonlarımız maddi durumu yetersiz olan dershaneye ya da her hangi bir kursa gidecek durumu olmayan öğrencilerimize hizmet veriyor. Tecrübeli ve bilgili eğitim kadrosu ile öğrencilerimiz dershanelerde alacakları eğitimi burada onlara ücretsiz olarak veriyoruz. Okuma Salonlarımızı ilçemizin geneline yaymak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. SİSİAD’a da katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum.” dedi.

VATANDAŞTAN DESTEK

Malazgirt Mahallesi sakinleri, Sincan’ı modern ve çağdaş bir görünüme kavuşturan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’ya teşekkür etti. Sincan için yapılan dev projelerden dolayı Başkan Tuna’ya mahalle sakinleri adına teşekkür eden Malazgirt Mahallesi Muhtarı Süleyman Duran; “ Mahallemize yapılan güzel hizmetler için mahalle sakinleri adına Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Ankara Çayından asfalt ve kaldırım çalışmalarına, yeşil alanlardan parklara kadar pek çok alanda ilçemiz yükselen değer haline geldi. Göreve geldiği günden bu yana ilçemizde asfaltlanmayan yol kalmadı. 4 yılda mahallemizdeki tüm park alanları yeşillendirildi oyun grupları kondu. Kaldırımlarımız yenilendi, çevremiz temizlendi. Alt geçitler üst geçitlerle trafiğimiz rahatladı. Yeni ulaşım ağlarına kavuştuk. En önemlisi bizlerin fikirlerine önem veren danışan bir Başkana kavuştuk. Bizlerle bir araya gelerek fikirlerimiz alan Belediyeye gittiğimizde rahatça konuşabildiğimiz bir Belediye başkanına kavuştuk. Başkanımıza hizmetleri için çok teşekkür ediyorum.” dedi

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Sincan, Belediye, Başkanı, Doç, Dr, Mustafa, Tuna, istişare, toplantılarına, dev
Yorumlar
Haber Yazılımı