Haber Detayı
18 Mayıs 2013 - Cumartesi 01:41
 
Mustafa Tuna'dan Sanayi Esnafına Ziyaret
Sinan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Sincan Sanayi Sitesinde çıkan yangının hemen ardından esnafa geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.
Sincan Haberi
Mustafa Tuna'dan Sanayi Esnafına Ziyaret

Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Sincan Sanayi Sitesi otomobil servisinde çıkan yangının hemen ardından olay yerinde esnafı ziyaret etti. Kaynak makinesinden çıkan kıvılcımların lastiği ve makine yağını tutuşturmasıyla bitişikteki iki binaya sıçradığı iddia edilen yangında bina kül olurken can kaybının olmaması ise içlere su serpti. 2 saatte söndürülebilen yangın hakkında yetkililerden bilgi alan Başkan Tuna, esnafa geçmiş olsun dileklerini iletti.

Her toplantıda yanıcı ve yakıcı maddelerin bir arada olmasında dolayı Sanayi Sitesinin yenilenmesi gerektiğini ve bu husustaki çalışmalara devam edildiğini belirten Başkan Tuna, can kaybının olmamasını ve yangının kısa sürede söndürülmesinin bir şans olduğunu belirtti. Tüm esnafa geçmiş olsun dileklerini iletti.

Başkan Tuna, “Bu yangından sonra bir kez daha anlaşıldı ki Sanayi Sitemizin en kısa sürede yeni yerine kavuşması gerekiyor. Bu noktada çalışmalarımızı hızla sürdüreceğiz. Tüm esnafımıza ve iş yeri sahibine geçmiş olsun diyorum. Can kaybının olmaması da içimize su serpti. İtfaiye erlerimize de geçmiş olsun diyorum.” dedi.

İLK MÜDAHALE SİNCAN BELEDİYESİNDEN

Yangına ilk müdahaleyi Sincan Belediyesi Fen İşleri ekipleri yaparken Zabıta ekipleri de güvenlik çemberi oluşturdu. Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin görev yaptığı yangında 3 itfaiye eri de yaralandı. Yaralanan itfaiye erleri Sincan Devlet Hastanesine kaldırıldı. Otomobil servisinin kül olduğu 2 işyerinin ise ağır hasar gördüğü yangında, park halindeki otomobillerde alevlerden hasar gördü.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Sinan, Belediye, Başkanı, Doç, Dr, Mustafa, Tuna, Sincan, Sanayi, Sitesinde, çık
Yorumlar
Haber Yazılımı