Haber Detayı
14 Ekim 2014 - Salı 02:05
 
Mustafa Ulusoy, Aday Olduğunu Açıkladı
MHP Etimesgut İlçe Başkanı Mustafa Ulusoy, önümüzdeki süreçte yapılacak olan İlçe Kongresinde İlçe Başkanlığına yeniden aday olduğunu açıkladı.
Etimesgut Haberi
Mustafa Ulusoy, Aday Olduğunu Açıkladı

Ulusoy, İlçe Binasında gazetemize yaptığı açıklamasında önümüzdeki Kasım veya Aralık ayında yapılacak olan ve tarihi henüz netlik kazanmayan İlçe Kongresi'nde yeniden İlçe Başkanlığı için aday olduğunu açıkladı.

Eski İlçe Başkanı Ali Metin'in, yerel seçimlerde Belediye Meclis Üyeliğine aday olması nedeniyle görevini bırakmasının ardından İlçe Başkanlığı görevine seçilen Mustafa Ulusoy, "Etimesgut'a hizmetlerimizin devamı için yeniden adayım" derken şöyle konuştu:

"5 bin nüfuslu Etimesgut'umuzda Genç Ülkücüler Derneği'nin kuruluşunda görev aldım. Bugüne kadar da siyaseten pek çok görevlerde bulundum. Bugün 500 bin nüfusa erişen ilçemizde hizmete devam etmek istiyorum. Aslında adaylığım ile ilgili geniş detaylı bir açıklama yapmak istiyordum ama Belediye Meclisi'ni germemek adına bundan vazgeçtim. Birileri, Etimesgut'a hizmet etmek yolunda gözüne uyku girmeyeceğini söylüyor ama biz 1969 yılından bu yana Etimesgut'umuza hizmet ediyoruz. Bugün Etimesgut'a yapılan hizmetlere baktığımızda birçoğundan bizlerin imzası var. Bunu da herkes biliyor, daha fazla konuşmaya da gerek yok! Bu başarılarımızın temelinde ise bizim içimizdeki birlik ve beraberlik yatmaktadır. Bu beraberliğin devam etmesi adına, halen başkanı olduğum MHP Etimesgut İlçe Teşkilatı'mızda delegelerimizin desteği ve istekleri doğrultusunda görevimize devam etmek istiyorum. Cenab-ı Allah hakkımızda hayırlısı neyse onu versin."

MUSTAFA ULUSOY KİMDİR?
1950 yılında Etimesgut'ta doğdu. İlk ve ortaokulu Etimesgut'ta, liseyi Ankara Gazi Lisesi'nde bitirdi. ADMMA Makina Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Askerliğini asteğmen olarak yaptı. Şeker Fabrikaları'nda Amasya, Kastamonu, Muş, Alpullu ve Ankara'da görev yaptı. Bu görevleri süresince Türkiye'yi adım adım dolaştı.
1969 yılında Etimesgut'ta kurulan "Etimesgut Genç Ülkücüler Teşkilatı"nın kurucularından. 1998 yılında emekli oldu ve Nisan 1999'da yapılan yerel seçimlerde Belediye Meclis Üyeliğine seçildi. Bu süreçte 5 yıl Belediye Başkan Yardımcılığı ve 10 yıl Belediye Meclis Üyeliği yaptı. Ardından 3 yıl süreyle Etimesgut Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürlüğü'nde bulundu.
Evli ve 3 çocuk babası olan Mustafa Ulusoy, Eylül 2013 yılında atandığı MHP'de Etimesgut İlçe Başkanlığı görevini yürütmekte.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: MHP, Etimesgut, İlçe, Başkanı, Mustafa, Ulusoy, önümüzdeki, süreçte, yapılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı