Haber Detayı
12 Ekim 2017 - Perşembe 23:02
 
Nazarbayev'den Mustafa Ak'a Jübile Madalyası
Türk Dünyasıyla güçlü ilişkiler kuran Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in kararnamesi ile “Kazakistan’ın Bağımsızlığının 25.Yıl Jubile Madalyası”na layık görülen tek belediye başkanı oldu.
Keçiören Haberi
Nazarbayev'den Mustafa Ak'a Jübile Madalyası

Türk Dünyasının aksakalı unvanına sahip Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev'in kültürel ve ülkelerarası ilişkilere katkı sağlayan devlet adamlarına verdiği Kazakistan'ın Bağımsızlığının 25. yıl Jubile Madalyasını Başkan Ak'a, TÜRKSOY Genel Sekreteri Prof. Düsen Kaseinov takdim etti.

Belediye Meclis Salonunda düzenlenen madalya takdim törenine Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, Keçiören Müftüsü İhsan İlhan, Türk Dünyası Mimarlar ve Mühendisler Birliği Kurucu Başkanı ve Genel Sekreteri İlyas Demirci, Kazakistan Ülke Temsilcisi Askar Turganbayev, Kırgızistan Ülke Temsilcisi Kocageldi Kuluyev, Azerbaycan Ülke Temsilcisi Elçin Kafarlı ve Meclis Üyeleri katıldı.

3 Temmuz 2017'de Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev'in imzası ile Türkiye'den sadece altı kişiye verilen madalyaya layık görüldüğü için çok mutlu olduğunu ifade eden Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "TÜRKSOY Genel Sekreteri Sayın Kaseinov'la 8 yıldır birlikte çalışıyoruz. Çalışmalarımızda bizlere destek oldular.  Nevruz, Uluslararası Ramazan Etkinlikleri olmak üzere birçok kültürel etkinlikte iş birliği yaptık. Balkanlar ve Asya'daki etkinliklerde de zaman zaman birlikte çalıştık. İki ülkenin Sayın Cumhurbaşkanları da çalışmaları ve dostluklarıyla bizlere ışık oldu. Keçiören Belediyesi olarak iki ülke dostluğuna katkı sunduysak ne mutlu bize... Kazakistan Cumhurbaşkanı Sayın Nursultan Nazarbayev'e de şükranlarımı sunuyorum, bu ödülle bizleri onurlandırdı. Tüm Keçiören adına bu ödülü alırken, iki ülke ilişkilerinin ve Türk Dünyası ile ilişkilerimizin güçlenmesi ve gelişmesi için katkı sunmaya devam edeceğimizi de belirtiyorum." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Nazarbayev'den, Mustafa, Ak'a, Jübile, Madalyası,
Yorumlar
Haber Yazılımı