Haber Detayı
23 Eylül 2017 - Cumartesi 00:42
 
Necati Yılmaz, Hakkında Çıkan Haberlere Tepki Gösterdi
CHP’li Yılmaz, delege seçimlerinde kendisinin bir kanat çalışmasına öncülük yaptığına ilişkin haberlere tepki gösterdi.
Siyaset Haberi
Necati Yılmaz, Hakkında Çıkan Haberlere Tepki Gösterdi

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, CHP’de olağan kongre için yapılan delege seçimlerinde kendisinin bir kanat çalışmasına öncülük yaptığına ilişkin haberlere tepki gösterdi. Bu haberlerin yalan, yanlış, çelişkili ve tutarsız olduğunu vurgulayan Yılmaz, “Partimiz içinde ideolojik temelli bir ayrım ve yarış bulunmamaktadır. İddia edildiği gibi ben de partide herhangi bir kanat çalışmasına ‘öncülük’ yapıyor değilim. İdeolojik ve düşünsel temelli siyaset yaptığım doğrudur. Bu ideoloji; kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş ve Cumhuriyetimiz’in kuruluş sürecinde ortaya koyduğu ve bundan beslenerek, partimizin programında ifadesini bulan düşünsel çizgidir. Partimizin tüm üyeleri ve tüm örgütlerinin mücadele hattının karşısında, AKP’nin siyaset kültürü vardır. Bu siyaset tarzı ve işleyişiyle mücadele etmek hepimizin ortak sorumluluğu ve görevidir” dedi.

“DELİ SAÇMASI HABERİ KİM, NEDEN YAPTI, YAPTIRDI?”

CHP’li Yılmaz, 20 Eylül 2017 tarihinde Karar Gazetesi’nde çıkan “CHP’de ‘Yurtseverler’ ‘Ulusalcılar’ Kavgası” haberiyle ilgili bir açıklama yaptı. Söz konusu haberin şahsını hedef aldığını vurgulayan Yılmaz, “Hiçbir şekilde görüşüme başvurulmadan, yalan, yanlış, çelişkili ve tutarsız, deli saçması birçok cümleyi yan yana getirerek, neyi amaçladığı anlaşılamayan bu habere ilişkin olarak bu açıklamayı yapma gereği duydum. Peki, bu haberi kim, neden yaptı, yaptırdı? Asıl soru budur. Bunun cevabı da açıktır. Daha öncesi deli saçması iddialarla, kumpas ve entrikalarla şahsımı hedef alanlar, hedef alanları sahiplenenler, kullananlar ve koruyanlar kimler idiyse muhtemelen bu yeni asılsız iddiayı ortaya koyanlar da o odaklardır” dedi.

“HERHANGİ BİR KANAT ÇALIŞMASINA ÖNCÜLÜK YAPMIYORUM”

Kendisinin 27 yıllık parti geçmişi olduğunu, Ankara İl Başkanlığı yaptığını, Ankara 1. Bölgede ön seçimde parti örgütünün ve üyelerinin sahiplenmesi ve desteğiyle birinci olarak seçilmiş CHP Ankara milletvekili olduğunu vurgulayan Yılmaz, şöyle devam etti:

“Partimizin son kurultayında Türkiye’nin her ilinden kurultay delegelerimizin büyük desteği ve sahiplenişiyle 5. sıradan Parti Meclisi’ne seçilmiş bulunuyorum. Parti içinde yapılan mahalle delege seçimlerinde ideolojik veya kanat ayrımlarına dayalı bir parti içi yarışın olduğu haberi doğru değildir. Partimiz içinde ideolojik temelli bir ayrım ve yarış da bulunmamaktadır. Haberde iddia edildiği gibi ben de partide herhangi bir kanat çalışmasına ‘öncülük’ yapıyor değilim. İdeolojik ve düşünsel temelli siyaset yaptığım doğrudur. Bu ideoloji; kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş ve Cumhuriyetimiz’in kuruluş sürecinde ortaya koyduğu ve bundan beslenerek, partimizin programında ifadesini bulan düşünsel çizgidir. Evet, bu çizgi Cumhuriyetçidir, laiktir, devrimcidir, devletçidir, halkçıdır. Evet; bu çizgi, ulusalcıdır, diğer ifadesiyle yurtseverdir. Ben de bu değerleri birbiriyle çatıştırmadan birlikte benimseyen ve bu ilkelerin tamamından beslenen, toplumcu siyaset anlayışı üzerinden siyaset yapıyorum. Siyasal anlayışımın merkezine Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlığını ve insan kavramını koyuyorum.”

“MAHALLELERİMİZDE YARIŞ DEĞİL, DERLENİŞ VE TOPARLANIŞ VAR”

CHP’nin tüm üyeleri ve örgütlerinin mücadele hattının karşısında anlatmaya çalıştığı AKP’nin bu siyaset kültürünün bulunduğunu kaydeden Yılmaz, “Bu siyaset tarzı ve işleyişle mücadele etmek hepimizin ortak sorumluluğu ve görevidir. Bu anlamda mahallelerimizde bir yarış değil, bu değerler etrafında bir derleniş, toparlanış vardır. Parti örgütlerimizin gücüne, birikimine ve dinamizmine bu anlamda fazlasıyla ihtiyacımız vardır. Bu ihtiyaç, referandum sonrasında ve 2019’da Cumhuriyetimiz üzerinden yapılmak istenen büyük hesaplaşmanın öncesinde sadece partimizin değil, tüm hayır bileşenlerinin, bunun da ötesinde Cumhuriyet değerlerimizi ve demokrasimizi sahiplenen tüm yurttaşlarımızın ihtiyacıdır. Bu ihtiyacı karşılamak için güçlü örgütlerin kurulmasına katkı yapmak hepimizin görevi ve sorumluluğudur” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Necati, Yılmaz,, Hakkında, Çıkan, Haberlere, Tepki, Gösterdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı