Haber Detayı
25 Eylül 2014 - Perşembe 15:50
 
Necati Yılmaz'dan Kongrelerle İlgili Açıklama
CHP Ankara İl Başkanı Necati Yılmaz, katıldığı Etimesgut İlçe Danışma Kurulu toplantısında konuştu.
Siyaset Haberi
Necati Yılmaz'dan Kongrelerle İlgili Açıklama

CHP Ankara'da tüzük gereği yapılması gerek Danışma Kurulları toplantıları başlatıldı. İlki Etimesgut İlçe Başkanlığı'nca gerçekleştirildi.


Ankara İl Başkanı Necati Yılmaz da, toplantıda partililere çağrıda bulunarak, ilçelerde çalışmaları konusunda daha aktif olmaya davet etti. Yılmaz, kongrelerde çarşaf liste yapılmasını daha demokratik ve doğru bir seçim olarak bulduğunu belirterek, şunları söyledi:

 

"Kadın kolları, gençlik kolları kotası bu dönem daha demokratik olarak gerçekleşti. Kurumsallaştırma oluşturuluyor ve bu konuda il başkanlarıyla aynı ortak konuları paylaşır durumdayız. Bugün doğru yolda olduğumuzu Kurultay'da gördük. Ön seçim ve çarşaf liste her zaman tercihimiz olacaktır. Danışma Kurulu toplantısının yapılması tüzükte yer alıyor ve aralıklarla yapılmalıdır. İlçelerin Danışma Kurul Toplantılarının ardından İl Danışma Kurulunu toplayacağız. Parti içi disiplini sağlayacağız. Daha ciddi ve başarıyı kovalayan bir çalışmayı var kılabilmek için disiplini sağlamamız gerekiyor ve bu konuda kararlı olacağız. Adil ve demokratik olacağız. Parti içi demokrasiyi var kılacağız. Her zaman delegenin iradesine saygılıyız. Partide dirsek ucu ile dışlayan siyaset yapma dönemi bitti artık, avuç içi ile kucaklayıcı ve toparlayıcı siyaset dönemi başladı. Ankara kent vizyonunu oluşturmaya ihtiyacımız var.Bunun için ciddi çalışmalar yapacağız. Yeni kurumsallıklar oluşturacağız. Sizi ilçenizde çalışmaya davet ediyorum. Önerilerle gelin, eleştirilerle değil. Önerinin en güçlü en etkili ve en yapıcı eleştiri olduğunu unutmayın.Sizleri gönül ferahlığı içinde ilçenizde çalışmaya davet ediyorum.''    

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: CHP, Ankara, İl, Başkanı, Necati, Yılmaz, katıldığı, Etimesgut, İlçe, Danışma, K
Yorumlar
Haber Yazılımı