Haber Detayı
07 Kasım 2017 - Salı 11:46
 
Nevzat Ceylan, Dev Lahanayı Zor Kucakladı
Bu yıl birincisi düzenlenen Güdül Tarım, Hasat ve Turizm Festivali törenle başladı. Festival açılışına Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan katıldı.
Ankara Haberi
Nevzat Ceylan, Dev Lahanayı Zor Kucakladı

18 KİLOLUK DEV LAHANA

Ceylan; festival alanında açılan stantları ziyaret ederek üreticilerle sohbet etti ve ürünler hakkında bilgi aldı.

Her biri ortalama 15-18 kg gelen büyük boy lahanaların bulunduğu tezgaha ayrı bir ilgi gösteren Ceylan, dev büyüklükteki lahanayı zor kucakladı ve böylesine büyük bir lahanayı ilk defa gördüğünü söyleyerek lahanaları üreten çiftçiden bilgi aldı.Lahanaları kendi bahçesinde organik olarak yetiştirdiğini,büyüklüğüne göre 15 lira ile 25 lira arasında satışa sunduklarını söyleyen üretici’’yetiştirdiğimiz lahanalar diğerlerine göre çok daha büyük olduğu için halkın ilgisini çekiyor’’dedi.

GÜDÜL’DE TARIM ÜRETİMİ KATLANARAK ARTACAK

Güdül’ün Ankara’nın önemli tarım alanlarından birisi olduğunu belirten Ceylan,’’Festival ile birlikte Güdül’ün özellikle organik tarımsal zenginliğinin farkına varılacağına inanıyorum’’ dedi.

Ceylan; yapım çalışmaları tamamlanan Güdül Çukurören Barajı’nın 2 bin 925 dekar zirai arazinin sulanması sağlanacağını ve bu sayede tarımsal üretime ciddi anlamda katkı sunacağını söyledi.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Nevzat, Ceylan,, Dev, Lahanayı, Zor, Kucakladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı